Gość: Tomasz M
2011-06-04 00:12
Projekt wentylacji obiektu handlowego
Witam ,
Poszukuję projektu obiektu handlowego w celu napisania pracy dyplomowej na studiach (a dokładnie zrobieniu projektu wentylacji obiektu handlowego), z racji tego ,że mój promotor jest bardzo wymagający , poprosił mnie o zdobycie podkładu budowlanego obiektu handlowego. Nie ma to jednak być jakiś zwykły warzywniak , ale mini galeria handlowa. Problem jest taki ,że ciężko jest wymyślić odpowiedni projekt ,a moze ktoś z użytkowników tego forum takowy projekt gdzieś posiada ,bądź może mi udzielić kilku wkazówek odnośnie takich obiektów.

Specyfikacja budynku powinna być następująca:

Powierzchnia do 1000 m2 , obiekt powinien się skłądać z głównego hallu oraz kilku boksów/sklepów na styl galerii handlowych. Głównym celem jest zaprojektowanie instalacji klimakonwektorów dla poszczególnych boksów/sklepów.

Zaznaczam ,że projekt potrzebny jest jedynie do pracy naukowej i nie będzie on rozpowszechniany ,ani udpstępniony osobom trzecim.

Bardzo proszę o pomoc oraz pozdrawiam ! :) maile można wysyłać do mnie na m_ikolaj@op.pl
Gość: inz
2011-06-04 08:40
Re: Projekt wentylacji obiektu handlowego
wal sie na ryj
Gość: profil
2011-06-06 14:14
Re: Projekt wentylacji obiektu handlowego
drogi studencie, z taką prośbą powinieneś zgłosić się nie tutaj- jeśłi chcesz uzyskać jakąkolwiek własność zarówno intelektualną jak i materialną to należy o tym rozmawiać z jej właścicielem - projektant instalacji nie jest właścicielem i nie ma prawa w 99% przypadków rozpowszechniać tego typu wiedzy. !!!!!
Rany czy młodzi teraz już nie mają żadnych zasad- pisze Ci taki że by sobie tylko "troszkę ukradł" :( smutne
A z dobrej rady: weź ołówek albo cad'a i narysuj sobie prostokąt o powierzchni 1000 m2 do tego wrysuj w nim kilka kwadratów o powierzchni od 30-100 m2 -żeby nie było że policzysz jeden lokal dla zysków ciepła do doboru KK i masz małe centrum handlowe :) Współczynniki ścian, stropu, okien i podłogi z normy i co więcej Ci potrzeba do bilansu ? Ilość powietrza też z normy.....