Gość: Jacek
2007-12-09 00:00
Projekt instalacji chłodniczej
Szukam projektu instalacji chłodniczej freonowej(mroźnia, komora chłodnicza)w celu zaprojektowania do tej instalacji system odzysku ciepła skraplania. Jesli ktos ma taki projekt, lub może cos takiego zdobyć to proszę o informacje. Z góry dziekuję.
Gość: wckw
2007-12-09 00:00
Re:Projekt instalacji chłodniczej
Proszę o dokłądniejsze informacje jaki ma być zakres projektu chłodniczego i priektu odzysku ciepła. e-mail: wckw@wp.pl
Gość: Ryszard
2007-12-13 00:00
Re:Projekt instalacji chłodniczej
Zapowiada się, że będzie jak w temacie "woda cieknie". Powszechne w narodzie jest mniemanie, że coś można dostać za darmo cwaniackim sposobem. A to tylko pułapka na naiwnych, co to patrzą z góry i widzą, że można się obłowić. Ha - dobrze im tak.
Gość: Wojtek
2007-12-14 00:00
Re:Projekt instalacji chłodniczej
Po co wogóle sie wypowiadasz jak nie wiesz o co chodzi.
Zachowaj swoje mądrości dla siebie.
Gość: Ryszard
2007-12-15 00:00
Re:Projekt instalacji chłodniczej
Jasne - chodzi o kasę. Że gość będzie płacił ZE za podgrzewanie wody prądem. Niech płaci jak ma.
Gość: WCKW
2007-12-18 00:00
Re:Projekt instalacji chłodniczej
nie jest to prawdą co pisze Pan Ryszard. Podczas pracy instalacji chłodniczej (konieczność utrzymania niskich temperatur) konieczne jest chłodzenie skraplcza. Zamiast podgrzewać powietrze i zwiększać entropię to można to ciepło wykożystać do podgrzania wody urzytkowej lub grzeczej. Jeżeli zrobimy odpowiedni układ automatyki i zgramy to z praca kotłowni to uzyskamy pokaźne oszczędności i do tego nie bedziemy niepotrzebnie ogrzewać środowiska
Gość: Ryszard
2007-12-28 00:00
Re:Projekt instalacji chłodniczej
Tyle, że wprowadzając wymiennik do odzysku ciepła podbijamy jeszcze wyżej cisnienie skraplania, gdyż ten wymiennik ma znaczący opór przepływu. Co innego specjalnie zaprojektowany skraplacz lub desuprheater. W 80% instalacji widziałem jeszcze specjalny zawór do utrzymywania wysokiego ciśnienia skraplania dla otrzymania wody o żądanej temperaturze. Wszystko to podbija koszty utrzymania instalacji chłodniczej a ciepła woda podgrzewana tym sposobem jest bardzo droga.
Sprzedaż iluzji kwitnie.