Gość: Tomek P.
2010-05-09 18:36
Problemy poziomowe
Witam .

Mam problem oczywiście z wentylacją. W budynku w którym mieszkam jest wentylacja grawitacyjna w łazience i w kuchni (pod ten kanał jest podłączony okap z wentylatorem ) , Okna plastikowe 1 generacji czyli dość stare i nieszczelne , drzwi wewnętrzne drewniane stare przez które zimą śnieg przelatuje.Budynek nie jest ocieplony , dach także nie .
Otóż problem jest następujący .
Grzyb i inne rozkwity które tworzą się w klatce schodowej w dolnym poziome mieszkania zaraz przy drzwiach wejściowych .
Dla wyjaśnienia.- Klatka schodowa. Wejście do budynku jest równe z gruntem natomiast punkt "0" podłogi mieszkania znajduje się 2 m od gruntu.
Trochę czytałem o wentylacji ale nie rozumiem dlaczego tworzy się grzyb przy takich nieszczelnościach w budynku.Chce wymienić drzwi wejściowe i okna oraz ocieplić budynek ale przecież wiąże się to z wysypem jeszcze większego grzybu. Chciałem zastosować nawietrzak przy drzwiach wejściowych firmy Darco oraz na wyższym poziome klatki też bo wysypy są tylko na klatce schodowej największe.Dodatkowo chciałbym jeszcze umieścić ten nawietrzak w łazience nad wanną bo też zauważam pecherzyny , schodzenie farby i drobne plamki grzybiczne , pomimo nieszczelności w oknie , otorach i szczelinie w drzwiach oraz kratce wentylacyjnej z wentylacją grawiatacyjną coś jest nie tak .... Dodatkowo chciałem też zamontować w oknach nawietrzaki Aereco . Proszę o podpowiedzi czy moje rozwiązanie zda rezultat
Gość: Paweł
2010-05-09 20:50
Re: Problemy poziomowe
Jest coś takiego jak punkt rosy. Są to praktycznie dwa czynniki. Wilgotność powietrza i temperatura. Jeżeli będzie zimno i wilgotno to grzyb będzie. Musi być ciepło i sucho. Co zrobić? Wiadomo. Ocieplić i nie blokować naturalnej wentylacji.