Gość: mieszkaniec
2007-06-22 00:00
Problem ze spółdzielnią
Spóldzielnia robi mi problemy ze zgodą na motaż klimatyzacji. W związku z tym, jak zamontować klimatyzator, aby nie potrzebna była zgoda spółdzielni. Chcem go umieścić na balkonie typu loggia. Czy ma znaczenie umiejscowanie tegoż klimatyzatora (ściana, podłoga)? Czy spółdzielnia może coś mi zrobić, jeśli zamonuje go na balkonie bez pozwolenia?? Klimatyzator jest cichy 48 d(B), a skropliny będą zbierane do zbornika bezodpłyowego. Proszę o pomoc. POzdrawiam.
Gość: maciej
2007-07-05 00:00
Re:Problem ze spółdzielnią
Witam mam podobny problem... Złożyłem pismo dot zgody na montaż splita i okazało się ze spółdzielnia wymaga wykonania projektu tj rzuty i przekroje, sposób mocowania jednostki zewnętrznej, sposobu odprowadzenia skroplin do kanalizacji poboru energii elektrycznej ubezpieczenia lokalu a także certyfikatów osób montujących... czy to nie lekka przesada?? Gdzie znajde w prawie wytyczne co do sposobu postępowania oraz zakresu projektu ???
Może ktoś wykonywał taki projekt i może pomóc??
Pozdrawiam
Gość: grzesiek
2007-07-10 00:00
Re:Problem ze spółdzielnią
Balkon jest twoją własnością więc wieszaj a nie pytaj spółdzielni bo oni zawsze robią problemy,ja powiesiłem i mam spokój a kolega pytał spółdzielni i też kłody pod nogi.Jak nie chcesz wogóle mieć kłopotów to go postaw na balkonie i nie mocój spokój gwarantowany.