Gość: Wojtekg
2007-08-28 00:00
Problem z klimatyzatorem KFR-70GW/L
Witam! Mam problem z klimatyzatorem fairland KFR-70GW/L. Wyłącza się po jakimś czasie, nie jestem w stanie powiedzieć po jakim, bo instalacja jest w serwerowni i nie siedzę tam cały czas. Pojawia się na wyświetlaczu napis E4 (error chyba). co to znaczy? Wczesniej nie było problemu. Od kilku dni wyłącza się bez powodu i Muszę go włączać ręcznie a w między czasie nikt nic nie zmieniał. Chyba nie musze nikomu pisać jakie to ma znaczenie -> 37 stopni w serwerowni przy wyłączonym klimatyzatorze na całą noc może stanowic problem. Prosze o pomoc, instrukcji nie posiadam. Jak ktos ma to może rzuci jakimś linkiem. Producent się niestety nie pokwapił.
Pozdrawiam
Wojtek
Gość: tomasz
2007-08-28 00:00
Re:Problem z klimatyzatorem KFR-70GW/L
1) może instalator klimatyzatora będzie mógł pomóc ?
2) poszukaj w necie lub u lokalnych "magików" od klimatyzacji instrukcji od dowolnego chińskiego wyrobu bo na 100% ten "fairland" występuje pod wieloma innymi nazwami (zmieniane są tylko naklejki) więc nie tak trudno trafić na to samo tylko "przefarbowane"
3) jak w serwerowni masz sprzęt za grubą kasę to nie oszczędzaj tylko montuj klimę znanych producentów wówczas w przyszłości nie będzie problemu z serwisem
Gość: kris
2007-08-28 00:00
Re:Problem z klimatyzatorem KFR-70GW/L
KFR to chiński GALANZ występujący pod dowolnymi nazwami
- to kwestia zakupu całego kontenera
E1 do E3 to info o uszkodzeniu termistorów, nic nie wiem o E4
uwaga Tomasza słuszna - to nie jest sprzęt do serwerowni !
nie jestem pewien czy ma funkcję restartu,
pytanie czy został wyposażony w tzw "pakiet zimowy" ?
pozdr
Gość: krzysio
2007-08-28 00:00
Re:Problem z klimatyzatorem KFR-70GW/L
z tego co kojarzę, to po E4 pozostaje już tylko wymiana elektroniki. powodzenia. najlepiej wymień całą klimę na porządną.
Gość: Archie
2007-08-30 00:00
Re:Problem z klimatyzatorem KFR-70GW/L
Witam
Przychylam się do wszystkich wypowiedzi poprzedników. Nie montuje się do serwerowni chińczyków. Mając sprzęt za kupę kasy w serwerowni pomyśl ile może Ciebie kosztować jego awaria ze względu na nie działającą klimę.
Pozdrawiam