Gość: Krzysztof
2009-12-23 00:00
Problem z administratorem
Witam Panństwa mam następujący problem : w świetle przeprowadzonego przeglądu pięcioletniego budynku z protokołów które otrzymałem od osób wykonujących przegląd wentylacji grawitacyjnej w kamienicy z lat 50-tych ubiegłego wieku wykazano że w moim własnościowym lokalu mieszkalnym nie ma żadnych usterek technicznych, natomiast administrator z TBS wystosował dzisiaj do mnie pismo a wczesniej telefonicznie monitował że moja wentylacja jest podłączona do przewodu spalinowego sasiada z wyższej kondygnacji budynku, żekomo ja zagrażam jego zdrowiu i życiu więc jestem naciskany by w świerzo wyremontowanej kuchni za niemałe pieniądze zmienić pion wentylacyjny na inny wolny który uwolniłem po swojej węglowej kuchni jaką zastałem w tym lokalu. Sąsiad nie wyraża zgody na przełożenie swojej rury spalinowej do innego pionu choć jego protokół kominarski orzeka wyraźnie zagrożenie jakie powoduje i nieprawidłowości w podłączeniu. Jak mam zachować się w tej sprawie czy administrator może wymuszać pod groźbą postępowania administracyjnego na mnie zmiane pionu wentylacyjnego choć mój protokół mówi że wszystko mam wporządku ? dla jasności powiem że przegląd odbył sie w kwietniu bierzącego roku. W świetle prawa budowlanego z mojej własnej dokumentacji wynika że od 2004 roku kontrole wentylacji w moim lokalu nic nie wykazały. Czy w tej sprawie zwrucić sie do Nadzoru Budowlanego o rozpatrzenie sprawy? za odpowiedz z góry dziękuję
Gość: KKP
2009-12-27 00:00
Re:Problem z administratorem
Administrator powinien spowodować odcięcie dopływu gazu do lokalu w którym odprowadzenie spalin z gazowego grzejnika wody przepływowej jest przyłączone do kanału wentylacyjnego. To nadaje się nie tylko dla nadzoru budowlanego ale także dla prokuratora, gdyż ten użytkownik naraża pana i pańską rodzinę na utratę zdrowia lub życia, o czym został poinformowany. Jeżeli nie jest to samowola to także ci co mu na to pozwolili na piśmie powinni być pozbawieni uprawnień.
Nie wiem co to jest za administrator ale jeżeli ma licencje zarządcy nieruchomościami to trzeba ją mu jak najszybciej zabrać i ponownie wysłać na egzamin.
Gość: kaszunio@vp.pl
2010-01-08 00:00
Re:Problem z administratorem
Co nie robi administracja robi powiatowy inspektor nadzoru budowlanego-tam to załatwisz
Gość: admin
2010-01-12 00:00
Re:Problem z administratorem
administrator jest od pobierania wynagrodzenia a nie od pilnowania bezpieczenstwa i porządku.