Gość: Leszek
2003-10-13 00:00
Problem: wsteczny ciąg
Witam,
Mam problem dot. wentylacji.
Zjawisko znane - wsteczny ciąg.
Co zrobiłem: zainstalowałem strażaka - nie pomogło następnie turbowent obrotowy nieco lepiej ale też pojawiał się wsteczny ciąg. Metodą prób doszedłem co tego że w łazience jest zbyt "mało" powietrza (po otwarciu okna wszystko wróciło do normy). Rozszczelnienie okna tzw. usunięcie uszczelek z okien drewnianych niewiele pomogło.
Teraz chcę doprowadzić powietrze do domu mogę to zrobić poprzez zrobienie otworów w piwnicy i rozszczelnienie drzwi lub zainstalowanie nawiewu w oknach (tylko nie bardzo wiem jak).
Trudno mi cokolwiek innego zrobić bo łazienka jest po generalnym remoncie a na zewntątrz dom otynkowany (poza cokołem od piwnicy i tu mogę zrobić otwory).
Proszę o pomoc bo tak naprawdę to mogę to zrobić tylko w tym tygodniu.
Dziękuję
Leszek
PS.
Niestety wylot komina jest wykonany poniżej szczytu dachu, ale dach nie jest zbyt stromy
Gość: Kamila
2003-10-14 00:00
Re: Problem: wsteczny ciąg
Jak już sam zauważyłeś, masz za mało powietrza w łazience. Podstawową zasadą wentylacji grawitacyjnej jest doprowadzanie powietrza świerzego do pomieszczeń "czystych" (pokoje, sypialnie, gabinety) a usuwanie z pomieszczeń "brudnych" (kuchnia, łazienka, garderoba). Proponuję założyć napowietrzniki tzw. fresh-e. Montuje się je w ścianach zewnętrznych pomieszczeń czystych. To sprawdzona przeze mnie metoda i naprawde działa.
Gość: Arek
2003-10-14 00:00
Re: Problem: wsteczny ciąg
Witam. Ostatnio czytałem o wentylacji higrosterowanej i hybrydowej. Przypuszczam że to może rozwiązać twój problem. Odsyłam do strony www.aereco.com.pl. Ponadto w dziale technologie (poszukaj) jest opis działania wywietrzaka hybrydowego. Odpowiednia konstrukcja + wentylatorek 9W daje ciekawe możliwości. Polecam tą lekturę.
Gość: leszek
2003-10-14 00:00
Re: Re: Problem: wsteczny ciąg
Nie mam możliwości nawietrzników w ścianach mogę to zrobić tylko przez okna lub poprez piwnicę
Gość: adam
2007-02-10 00:00
Re:Problem: wsteczny ciąg
pierdu pierdu ja w kuchni mam nawiewnik okienn i podparapetowy powitrza jest dużo aż za dużo i wsteczny ciąg nie znika
Gość: avea
2007-02-12 00:00
Re:Problem: wsteczny ciąg
mam to samo. wentylacja działa tylko jak okno otwarte. żadne uchylenia czy rozszczelnienia nawet w 3 pokojach nie pomagają