Gość: Lili
2011-01-28 12:20
Prośba o opinie
Gość: Michal
2011-01-28 23:35
Re: Prośba o opinie
Wyglada jak szkic projektu oparty o hipotetyczne zalozenie 6 wymian/h dla wszystkich pomieszczen. wydaje mi sie, ze bedzie lepiej jak otrzyma pan normalny projekt a nie taki szkic ktorym mozna sobie... Nie jestem tylko pewien czy 6 wymian/h dla SPA to dobra wartosc (raczej bym to dokladniej obliczyl chociazby przez ilosc osob albo pary powstajacej w pomieszczeniu ale do tego trzeba miec troche dokladniejsza technologie). A wiec bardzo szybko zrobiony szkic na zasadzie oszacowania kosztow +/- 20%. Jesli na podstawie tego chce pan pozniej w sadzie dochodzic swoich praw ewentualnie jesli cos nie bedzie dzialalo to marne szanse chociaz nie jestem prawnikiem i nie wiem na 100%. Dlaczego pan nie zatrudni po prostu projektanta? Nie bedzie lepiej? Tzn dla mnie bez roznicy bo pracy jest wystarczajaco duzo ale ja jako inwestor bym tak zrobil zainwestowal troche wiecej pieniedzy i mial ewentualnie osobe ktora moglbym pociagnac do odpowiedzialnosci za zle wykonany projekt / zle wykonana instalacje.
Gość: Michal
2011-01-28 23:38
Re: Prośba o opinie
Chcialem jeszcze napisac ze jak na szkic /niewazna ilosc naw/wyw, niewazne odleglosci itd to jest okay.
Gość: sweeper
2011-01-29 00:06
Re: Prośba o opinie
schemat jak schemat.. nie ma się o co przywalić, ale z drugiej strony, nic w nim nie ma... na podstawie schematu nic bym nie zamówił ...
Gość: Lili
2011-01-29 16:06
Re: Prośba o opinie
Dziękuje Wam za wypowiedzi. Projekt do wykonawczy do tego powstaje.
Natomiast taki szkic/ koncepcje dostałam, od firmy zajmującej się instalacją klimatyzacji w całym budynku, z pytaniem czy mi odpowiada? Rozumiem jednak, ze bez kompletnego projektu mam się na nic nie zgadzać?
Uzupełniając są to jedynie gabinety do masażu/ kosmetyczne i więcej niż 3/4 osoby w pomieszczeniu nie bedzie przebywać.

Pozdrawiam!