Gość: Nikoś
2013-04-05 11:28
Praca Doradcy Techniczno-Handlowego
Witam,
Chciałbym prosić o informację, najlepiej osoby pracujące w tym zawodzie o pomocne wypowiedzi na temat pracy na tym stanowisku. Jak wygląda ta praca, sposób pozyskiwania klientów, zarobki, problemy na rynku sprzedaży (konkurencja, ceny), jak wygląda walka o klienta, gdzie jest największe pole manewru (projektant, firmy wykonawcze, inwestorzy). Oczywiście tak pokrótce

Rozważam podjęcie pracy na tym stanowisku, nie mam doświadczenia w sprzedaży ale w kilkuletnie w projektowaniu instalacji HVAC na stanowisku starszego asystenta. I tu moje kolejne pytanie czy osoba bez doświadczenia w sprzedaży, a mająca doświadczenie w branży odnajdzie się na takim stanowisku i czy masz szansę załapać taką ofertę bo wszędzie wymagane jest jednak doświadczenie? Co jeśli nie realizuje się planów, czy ciężko jest w ogóle zrealizować taki plan sprzedaży?

Czy zaczynając taką pracę jako "świeżak", ma się osobę, która pomaga się wdrożyć i zapoznaje z technikami zawodu czy od razu - sam szukaj i sprzedawaj? Przecież każdy kiedyś zaczyna.

Będę wdzięczny za wszystkie pomocne uwagi i sugestie (związane z tematem).
Gość: CK
2013-04-05 12:25
Re: Praca Doradcy Techniczno-Handlowego
Witaj,
wg mnie to masz na pewno 33% tego co potrzeba - wiedza i wykształcenie drugie 33 % to osobowość
i trzecie 33% to układy (niestety pracuje się na nie latami).
I zapomnij o pracy 8-15 !!!!!
Powodzenia
Gość: Nikoś
2013-04-05 13:50
Re: Praca Doradcy Techniczno-Handlowego
W projektowaniu też nie zawsze pracuje się 8-16, zostawanie po godzinach czy robienie w domu dodatkowych projektów zabiera sporo czasu.
Jeżeli piszesz z doświadczenia to jakie są Twoje godziny pracy i jak wyglądały początki ?
Gość: dth
2013-04-11 20:47
Re: Praca Doradcy Techniczno-Handlowego
Praca nie jest łatwa, szczególnie dla świżynki.
Masz wiedzię to na pewno jest plus, bo wiedz o czym rozmawiasz ale kontakty są chyba najważniejsze a to jak wspomniał poprzednik, trzeba wypracować latami.
Plany sprzedaży - z reguły do wyrobienia ale nie jest lekko, szczególnie w czasach takich jak dziś czyli kryzysu gdzie każdy bije się o każdą złotówkę. Co do systemu pracy to można powiedzieć, że 10-12 godzin na dobę to raczej norma, chyba, że będziesz już miał swoje układy to tematy będą spływały niejako z automatu do Ciebie co nie znaczy, że nie trzeba się przy nich napracować. Z pozytywnym nastawieniem na pewno dasz radę! Powodzenia !