Gość: Grzegorz
2008-02-01 00:00
Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Mam ciekawą (moim zdaniem) koncepcję na klimatyzowanie hotelu. Chcę w korytarzach popodwieszać pompy ciepła woda-powietrze Lennoxa ClimateMaster. oczywiście spiete pojedynczą pętlą wodną i co nieco geotermii (dla odpisów podatkowych). wyszło mi to taniej niż fancoile i VRV (a poza tym nie ma pieprzenia z dystrybucją freonu). no i COP ponad 4 wychodzi. Mam tylko jedną wątpliwość: czy nie bedą za głośne? Czy ktoś słyszał je w pracy? szczególnie w wesji ultra silent. bo w galeriach które są porobione na ClimateMasterach są tylko zwykłe wesje standard... a oni mają jeszcze super silent i te ultra silent.
Gość: Leimox
2008-02-03 00:00
Re:Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Wybirz te ultra hiper niywale silent. Naprawdę warto
Gość: bukate21
2008-03-21 00:00
Re:Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Dość duża partia pomp ciepła w wersji ULTRA QUEIT została dostarczona, zamontowana i uruchomina w czterech budynkach biurowych w Kielcach.
W przypadku zainteresowania tematem jak również kosultacjami technicznymi, jak również oceną pracy pomp ciepła na tym obiekcie proszę o kontakt
+48 22 58 48 608
Gość: R...
2008-03-22 00:00
Re:Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
W W-wie też ale wyszła chryja. W biurocu była wentylacja naturalna. Zimą to jeszcze poł bidy, ale latem .
Gość: adijo
2008-04-22 00:00
Re:Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
R... czegoś tu nie rozumiem z tą twoja wentylacją naturalną. Wiadomo, że w biurowcu to mechaniczna wentylacja musi być bo ludzie muszą czymś oddychać. Super pomysł z tymi pompami szkoda tylko, że mało projektantów wie o co chodzi. Zapewnia się higieniczną ilość swieżego dla budynku poprzez centrale z pompami ciepła np. bo pompy ciepła mogą korzystać z tej samej pętli co pompy wewnątrz no i jazda. Centrala z pompą ciepła zapewnia pewna średnie parametry dla chłodzenia i grzania np. 24C w lecie i 16C w zimie a resztę opędzają pompy. Świetne rozwiązanie!!
Gość: Tollo
2008-04-22 00:00
Re:Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Jeśli wolno zapytać: to ile kosztuje jednostkowa instalacja dla pokoju w oparciu o pompy ciepła (skoro taniej) ? Czy operator hotelu wie, z czym będzie miał do czynienia ?
Gość: stary gracz
2011-03-05 15:34
Re: Re:Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
[quote:R...
]W W-wie też ale wyszła chryja. W biurocu była wentylacja naturalna. Zimą to jeszcze poł bidy, ale latem .


Głupoty waść wypisujesz. Gdzie ty widziałeś hotel z pompami ciepła w Warszawie?!
a może pracujesz po prostu w firemce opyjającej fancoiliki i chcesz zniechęcić ludzi do postępu.
A Lenno czy nie lennox, to i tak pompy ciepła to przyszłość klimatyzacji i ogrzewania.
Gość: adijo
2011-03-05 21:57
Re: Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Grzegorz co ty gadasz ?!!...chyba promujesz ClimateMaster i Lennox i zapewne masz z tego kase bo byś tak nie pitolił. Taniej niż VRF ?!...każda pompa ma swoją sprężarkę, do tego cała instalacja wodna wpetli + kotłownia + wieża chłodnicza + automatyka, która o tym zadba. Jest to dobre do galerii i najemców gdzie masz duże zyski w zimie ale nie do hotelu czy biur....puknij sie w łeb łapowkowiczu.
Gość: Tom
2011-03-07 18:56
Re: Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
pompy ciepła pracują od lat w hotelu Novotel w Poznaniu. Hotel ma 4 gwiazdki. Spałem tam i jest ciszej niż fancoile. Hotel ma ok 20 kondygnacji - to ten obok Starego Browaru i Andersii
Gość: LENNOX - CLIMATE MASTER
2011-03-08 15:20
Re: Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Ten cały wątek to jedna wielka ściema. Pompy ciepła LENOX_CLIMATE MASTER mają tak słabe efektywności energetyczne że jest nieporozumieniem montować je w budynku hotelowym. Po pierwsze zuwagi na hałąs po drugie, że mają słabe efektywności energetyczne. Po drugie budynek hotelowy cehcuje się tym, że pompy ciepła w nim zainstaklowane pracowałyby dłuższy czas w trybie chłodzenia. Zamiast wykoryztsywać free-cooling np. w agregatach wody lodowoej, pracują w takich układach energochłonne sprężarki to tak jakby ganiać agregat od 35 do 10 stC na zewnątrz. Ani nie jest opłacalnie zarówno inwestycyjnie jak i eksploatatcyjnie. Tego typu kryptoreklame można sobie wsadzić w d..e.
Gość: Jazz
2013-05-24 15:54
Re: Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Tak myśli większość i błądzi. Należy rozpatrywać system jako całość. Pokoje hotelowe przez wiekszość roku wymagają chłodzenia. W tym samym czasie niemal przez połowę roku jest potrzeba grzania powietrza higienicznego (wentylacja). Można też grzać C.W.U pompami ciepła. Do tego dochodzi restauracja czy kochnia która przez okrągły rok wymaga chłodzenia. Petla wodna daje możliwość wymiany ciepła miedzy urządzeniami pracującymi w przeciwnych trybach czego w zasadzie nie daje żaden inny system. Jak sie bierze pod uwagę system jako całość a nie rozpatruje pojedyńcze urzadzenia to naprawdę wychodzi to bardzo rozsądnie. Starełem sie porównać pompy Climatemaster z innymi na rynku i nie znalazłem nic o porównywalnej sprawności. Jak ktoś wie które maja lepsze parametry, to bedę wdzięczny za informację ...
Gość: wiem jak jest
2013-05-24 17:57
Re: Pompy ciepła Lennox ClimateMaster dla hotelu ?!?!
Tia....
wypowiedzi niektórych wsteczników ... lub (co gorsza!) mówiąc oględnie:
"osób ekonomicznie zainteresowanych zniechęceniem inwestorów i projektantów do nowych, lepszych systemów",
są ewidentnie dęte. Jestem od wielu lat dokładnie zorientowany w tym rynku i mam zupełnie inne obserwacje.
Otóż owe cudowne VRV czy też VRF to lipa w naszym klimacie! By toto łaziło w zimie, trzeba potwornie przewymiarować moce cieplne.... a i tak w końcu zimą syper-duper-VRF-system łazi... na grzałkach rezystancyjnych !!!!!!!! ... z jakim COP? ... co ? Panowie inżynierowie !
a!
i jeszcze: efektywność tych super-duper-inwererów-VRV/VRFów NIGDY nie osiąga numerków reklamowanych na papierze.
he he he.