Gość: Frodo
2009-04-19 00:00
Pompa wymuszajaca obieg wody??
Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum, a zarejestrowałem się bo mam pytanie do kogoś z branży budowlanej/hydraulicznej. Otóż Mieszkam w domku jednorodzinnym w którym jest zamieszkiwana piwnica. Problem polega na tym, że mimo instalacji CO i dwóch grzejników jest tam zimno. Myślę ze jest to wina instalacji, ponieważ piec CO (gazowy) jest umieszczony na tym samym poziomie co kaloryfery w piwnicy i po prostu ciepła woda omija te grzejniki ( przy piecu jest pompa wymuszająca obieg).
W związku z tym mam pytanie: czy mógłbym zamontować podobna pompę wymuszającą obieg wody, lecz za tymi dwoma grzejnikami? Pompa taka "zasysała by" wodę wychodzącą z pieca tak, aby przechodziła ona przez kaloryfery na dole budynku. Czy jest to dobry pomysł? Może Koledzy zaproponują coś innego?
Pozdrawiam.
PS. Rysunek rozjaśniłby nieco moje pytanie, ale nie widzę opcji wstawienia takiego rysunku. Chętnie prześle na maila zainteresowanym.
Gość: zbig
2009-04-21 00:00
Re:Pompa wymuszajaca obieg wody??
Po pierwsze ustawić pompę na 3 najwyższy bieg.
A czy grzejniki w piwnicy są ciepłe czy zimne. Jeśli są ciepłe to znaczy że woda krąży tylko grzejniki mają za małą wydajność. Jeśli są zimne a zawory otwarte to może należałoby je odpowietrzyć.
Jeżeli są odpowietrzone i nie grzeją to spróbowałbym zakręcać po kolei wszystkie grzejniki oprócz tych na dole. Jeśli zagrzeją, a po odkręceniu pozostałych przestaną grzać to potrzebne jest kryzowanie tzn. zmniejszanie przepływu wody przez pozostałe grzejniki.