Gość: Nick
2010-10-18 22:37
Pompa ciepła
Podpowiecie mi jakąśsensowną instalacje klimatyzacji pełnej z funkcją pompy ciepła do zastosowania w 4 kondygnacyjnym biurowcu ?
Z góry dziękuje za pompoc
Gość: VR
2010-10-19 11:05
Re: Pompa ciepła
Rozwiązań może być wiele w zależności od konfiguracji budynku, ilości miejsca itp.
Proszę o więcej informacji na: gwozdzz@o2.pl, to postaram się doradzić konkretniej.
Gość: Nick
2010-10-19 19:56
Re: Pompa ciepła
Na razie mam rzucony temat ,, Klimatyzacja pomieszczeń biurowych z funkcją pomp ciepła" to temat dyplomu, podkład budowlany sobie dopiero znajde, pewnie bedzie kilka kondygnacji, różne przeznaczenie lokali ( biura, sale konferencyjne może jakaś knajpa) i pewnie mało miejsca na instalacje :). Na początku szukałem rozwiązania instalacji klimatyzacji + pompa ciepła i chciałem aby to wystarczyło na cały rok, nic takiego nie znalazłem będzie potrzebne dodatkowe żródło ciepła np. kocioł. Na razie mam pomysł na pompę ciepła umiejscowioną w centrali wentylacyjnej ( odzysk ciepła z powietrza wywiewanego) dołożyć będę musiał jednak coś jeszcze do zbilansowania zysków i start ciepła bo sama centrala nie wystarczy ze względu na średnicę kanalów ( duże średnice śię nie zmieszczą ) więc może klimakonwektory ? ale jak najlepiej wykorzystać w takim obiekcie pompę ciepła ?
Gość: Tlen
2010-10-19 21:03
Re: Pompa ciepła
Czy definicja pompy ciepła z twojego dyplomu obejmuję tez pompy ciepła powietrze-powietrze?
Jeśli tak - to są już na rynku rozwiązania VRF które gwarantują pracę do -25 st C.
Najbardziej efektywny i wydajny system.
Pozdrawiam
Gość: Nick
2010-10-19 23:08
Re: Pompa ciepła
Taki system to duży wydatek ( a nie wiem czy da rade ogrzać pomieszczenia przez cały rok, jako jedyne żródło ciepła )
Gość: Mariachi
2010-12-22 15:36
Re: Pompa ciepła
Na etapie projektowania , należy myśleć nie tylko o kosztach budowy systemu, ale przedewszystkim i losztach montażu i co bardzo ważne kosztach eksploatacji. Polecam stronę i doradców z tej firmy : http://www.klima-therm.pl/pl/ />