Gość: Matii
2008-08-17 00:00
Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
Siemanko. Pytanko mam czy nie władować po prostu filtra H13 przed centralką do sali operacyjnej, bo jaki jest sens dawać po kolei filtry niższej klasy przed absolutnym jak teni tak wszystko wyłapie? pozdro i dziękóweczka za odzew.
Gość: P
2008-08-17 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
Co to znaczy "dziękóweczka" ?
Gość: YogiBear
2008-08-19 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
Sprawdź sobie ile będzie Ciebie kosztowała częsta wymiana filtra H13, a ile filtrów wstępnych. Jak dasz sam filtr H13 to dość częsta czeka Ciebie wymiana drogiego filtra. Po co chcesz ładować filtr H13 przed centralą? Chcesz nim chronić centralę, czy osoby w sali???
Pozdróweczka
Gość: Alek
2008-08-19 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
ŁĄdowanie filtra przed centralą spowoduje,że cały syf z pracujących elementów centrali, to co dostanie się poprzez nieszczelności, przecieki itp zostanie nawiane do sali bez odfiltrowania. Chciałyś np. mieć operację gdy nawiewnik cały ten syf wrzuca do powietrza nad Twoja otwartą klatką piersiową??
Gość: gość
2008-08-25 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
przed centralką to zupełne nieporozumienie... filtr daje się za centrlą, a najwygodniej pod względem obsługi i prostoty późniejszych wymian jest dać filtracje absolutną na nawiewnikach. Albo na stropie nawiewnym do sali operacyjnej, albo na nawiewnikach z filtrami Hepa np. AFV-8 .
Pamiętaj o tym, że filtr Hepa to nie tak sobie pierdzielne tu czy tam. Bo później nikt tej instalacji nie odbierze. Filtry są testowane kilkakrotnie - raz wkład filtracyjny w fabryce, drugi raz cały filtr w fabryce, a później po zamontowaniu robi się testy. Ważna sprawa - żeby ktokolwiek odebrał instalację na każdy filtr i wkład filtracyjny musisz mieć atesty z NUMERAMI seryjnymi!!! Uważaj, bo nie każdy producent da ci takie papiery - a później albo się uda, albo nie uda. Na tym nie radze oszczędzać bo można mieć niezłe kłopoty. Podpytaj firmy które to mają w ofercie np. Troxa ( drogi jak diabli), albo Hidrie ( cenowo bardziej sensowni, jakość porównywalna z troxem) - niech ci coś zaproponują- tych dwóch mam sprawdzonych i nie warto kombinować.
Gość: RED BARON
2008-09-03 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
Proszę o nie porównywanie jakości IMP Klima do TROX - to OGROMNE NIEPOROZUMIENIE
Gość: GREG
2008-10-23 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
Witam,
Co do montażu - przed filtrem klasy EU13 wymagany jest montaż filtra EU9 (może być w centrali).
Przed filtrami dokładnymi należy stosować odpowiedni filtr wstępny. Filtry EU13 montuje sie bezpośrenio przed nawiewnikiem.
I jeszcze jedna uwaga. W celu wyregulowania układu z filtrami EU13 proponuje zastosować regulatory stałego wydatku powietrza (dynamiczna zmiana oporów na filtrze w czasie)- bez tego wentylacja nie bedzie pracować poprawnie.
Pozdrawiam.
Gość: www.pmprojekt.com.pl
2008-11-06 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
Witam. Proces projektowania bloków operacyjnych jest powaznym wyzwaniem. A sposob filtracji wpływa na póżniejsza eksploatację układu. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu tego typu obiektów oraz wiele wykonanych inwestycji.
Gość: Spostrzeżenie
2008-11-06 00:00
Re:Pomocy filtracyja w sali oparacyjnej
Panowie z www.pmprojekt.com.pl to nie jest forum z darmową reklamą. No chyba, że za friko udzielacie odpowiedzi na pytania. W innym wypadku to proszę o umieszczanie swojej reklamy w dziale szukam pracy.
Gość: www.gnom.com.pl
2008-11-07 00:00
Re:Pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co Ty gadasz "Spostrzeżenie" !? Dlaczego nie spróbować złowić czegoś w internecie jeśli w tych czasach posuchy nie ma zleceń.
Tak naprawdę to wentylacja sali operacyjnej jest wyzwaniem, któremu tyko JA jestem w stanie sprostać ! Jeśli nie chcesz własnemi renkoma uśmiercić pacjenta na sali operacyjnej zadzwoń do MNIE ! Dzwoń !