Gość: Łukasz
2007-12-09 00:00
Pomocy. Płomień co chwilę gaśnie. Junkers Euroline ZW/ZS 23 KE
Może ktoś mi pomoże.
Od paru dni nie mam ciepłej wody w kranie:(
Usterka objawia się w ten sposób, że po odkręceniu ciepłej wody w Junkersie zapala się płomień, ale prawie natychmiast gaśnie. Czasami zdaża się, że jak już płomień "zaskoczy" to nie gaśnie ale woda z kranu leci i tak zimna ewentualnie letnia (świecą się jedynie dwie diody temp.) czyli mimo że piec grzeje to tak jak by nie podgrzewał wody. Pokrętło na piecu jest ustawione na max.
Często po paru próbach odpalenia zaczyna migać czerwona kontrolka i druga z diód temperatury.
Dodam, że CO działa poprawnie, płomień nie gaśnie a kaloryfery mam ciepłe jak trza.
PROSZĘ O POMOC. Co może być przyczyną? bo jak zadzwonię po serwis to jak znam życie wezmą kupę kasy za "dużą" naprawę a to może coś błachego?
Gość: w
2007-12-09 00:00
Re:Pomocy. Płomień co chwilę gaśnie. Junkers Euroline ZW/ZS 23 KE
moim zdaniem jest uszkodzony czujnik temp. ciepłej wody - dlatego zapala i gaśnie, co do tego że mimo że kocioł pracuje a woda leci zimna może wskazywać na uszkodzenie również zaworu trójdrogowego, który się nie przestawia pewnie całe ciepło jest kierowane do c.o. Mruganie drugiej z diód(przy temp.45) jest wynikiem zagotowania się wody w kotle -oby nie były mocno zakamienione nagrzewnica i wymiennik ciepłej wody . Tak czy siak proponuję przygotować dużo kasy na naprawę
Gość: jacek
2011-05-20 05:32
Re: Pomocy. Płomień co chwilę gaśnie. Junkers Euroline ZW/ZS 23 KE
Witam, mam podobną usterkę. Zauważyłem jednak coś ciekawego.
Piec działa normalnie gdy zdemontuje metalową obudowe. Dziwne.
Wydawać się że jest problem z ciągiem. Sprawdzałem przy pomocy świecy czy też mokrej ręki czy jest ciąg.. i okazuje się że jest. Wentylacja działa u mnie ok.
Wymieniłem do tej pory elektrody, czujnik jonizacji i płukałem wymiennik ( tj. potraktowałem go odkamieniaczem).