Gość: Ja
2012-09-20 19:33
POjemnosć bofora w instalacji chłodniczej
Panowie, czy może ktoś podpowiedzieć jak wyliczyc niezbędą pojemnośc bufora w instalacji chłodniczej przy założeniu zę mamy agregat z 2 szt sprezarek śrubowych . o mocy 923 KW, 2 obiegi oczyiście. w instacji mamy np. 700 l wodyj. Dla sprezarek scroll wiem jak policzyć ale dla śruby? TO chyba sie inaczej jakoś liczy. TYlko nie mówcie mi, że sie przyjmuje np. 5-7 l na jeden KW bo to wiem , chodzi mi o wyliczenie tego.

pozdrawiam,
Gość: Ja
2012-09-20 19:40
Re: Pojemność bufora w instalacji chłodniczej
przepraszam , za literówki w treśći mojego pytania a tekże w w temacie ale wypadają mi klawisze w laptopie:) choć jest nowy :(

pozdrawiam,
Gość: bury
2012-09-22 10:41
Re: POjemnosć bofora w instalacji chłodniczej
a jaką ma Pan instalacje tz. jaka jest moc chłodnicza instalacji, bo od tego zależy czy potrzeba jest akumulacji wyprodukowanego chłódu
Gość: jaca
2012-09-24 10:04
Re: POjemnosć bofora w instalacji chłodniczej
ale przecież zasada jest zawsze taka sama dla wszystkich sprężarek. Całkowity zład (instalacja + bufor) musi być na tyle duża żeby sprężarki po włączeniu się pracowały przez minimalny czas pracy określany przez producenta, a następnie nie było potrzeby ich załączania przez minimalny czas postoju. Ważna jest także maksymalna ilość załączeń w ciągu godziny. Oczywistym jest też, że im mniejsza ilość uruchomień tym ekonomiczniejsza praca systemu. Rzeczywiście dla dużych instalacji wychodzi to ok 7 kg na 1kW mocy chłodniczej chillera.
Pozdrawiam
Gość: bury
2012-09-24 10:58
Re: POjemnosć bofora w instalacji chłodniczej
zgadzam się z Panem o pseudonimie jaca, w mojej wypowiedzi chodziło o to że zład może być na tyle duży że czasami nie trzeba stosować bufora ( ale wszystko oczywiście trzeba policzyć)
pozdrawiam