Gość:
2007-12-28 00:00
POMOCY
Mam ocieplony blok i nowe plstikowe okna.Mieszkam na 3 piętrze 4-ropiętrowego bloku.Mieszkanie ma 60m kw.(trzy pokoje i kuchnia)plus ja,żona i dziecko.W salonie dwa dwuskrzydłowe okna i drzwi balkonowe.Wentylacja w kuchni(okap i kratka pod),w.c.(kratka) i łazience(kratka).Woda spływa po oknach niszcząc parapety i ściany.Wiem że jest to problem z wymianą powietrza.Czy listwy wentylacyjne na górze okna pomogą ,jakie i ile ich założyć(jak to wyliczyć). .Rozszczelnienie całodobowe nie pomaga.Kominiarz był i mnie zbył.Potrzebuję jakiejś dobrej rady.Z góry dziękuję za pomoc.Na duże wydatki mnie nie stać.Pozdrawiam.
Gość: ?
2007-12-28 00:00
Re:POMOCY
Listwa a rozszczelnienie to w praktyce to samo. Może pomyśl o wentylacji.
Gość: Gość
2007-12-28 00:00
Re:POMOCY
Opisane przez Pana objawy wyraźnie wskazują na brak prawidłowej wentylacji w mieszkaniu. Proszę zaobserwować czy nie ma Pan tzw. ciągów zwrotnych czyli nawiewania powietrza przez kratki wyciągowe w kuchni i toalecie. Zjawiska takie mogą być efektem dostarczenia zbyt małej ilości powietrza do pomieszczeń. Dlatego zastosowanie nawiewników okiennych jest pierwszym etapem poprawienia wentylacji w mieszkaniu ( na rynku jest bardzo duży asortyment takich produktów ). Dodatkowo może Pan zorientować się w zakresie wspomagania wyciągu w pomieszczeniach sanitarnych. Jeżeli chodzi o ilość nawiewników to powinien zamontować Pan po jednym w każdym pokoju i jeden w kuchni, jeśli jest okno.Polecam poszukać w internecie informacji na temat dobrych nawiewników.
Gość: T. Brzęczkowski
2007-12-29 00:00
Re:POMOCY
Dlaczego wspomagać wyciąg? Lepiej jest wspomagać nadmuch. Unikamy cofek, można wybrać miejsce na czerpnię (ważniejsze jest skąd brać świeże powietrze niż gdzie wyrzucać) można też zastosować filtr (w razie potrzeby)i nie dziurawić okien. Coraz popularniejsze też jest "jodowanie" powietrza solą z Krymu . Taniej i decydowanie lepiej.!