Gość: fakir
2007-07-27 00:00
Oznaczanie urządzeń własną marką i znakiem CE
Witam. Mam ciekawy temacik do przeanalizowania.
Firma moja zajmuje się chłodnictwem i wentylacją. Od jakiegoś czasu kupujemy gotowe (specjalnie dla nas zaprojektowane)zespoły spręzarkowe od pewnej zaprzyjaźnionej firmy (polskiego producenta). Na obudowie konstrukcji widnieje tabliczka znamionowa z podanom nazwą tego producenta, znakiem CE, itp. Zespoły sprężarkowe są montowane w dużych marketach. Problem polega na tym, że moja firma nie chce aby na tabliczce widniały dane naszej zaprzyjaźnionej firmy tylko dane naszej firmy jako producenta (nasze logo, dane itp.). Zaprzyjaźniony producent jest na tyle ok, że jest gotów nawet te tabliczki z naszymi danymi przyklejać na swój produkt.
1. Pytanie: jakie wymogi musi spełnić moja firma aby w kwestji formalnej i prawnej produkt mógł być "dopuszczony" na rynek, czy wystarczy tylko jakaś umowa pomiędzy naszymi firmami.
2. Pytanie: Jeżeli produkt miał nadany już znak CE (przez "zaprzyjaźnionego" producenta, i dojdzie do zamiany tabliczek znamionowych z nazwą nowego producenta, czy znak CE traci ważność i czy należy go znowu nadać?
Jeżeli nie umiecie odpowiedzieć na te putania to proszę podpowiedzcie chociaż do jakiej jednostki, urzędu się udać aby rozwiązać mój problem.
Dziękuję za pomoc
Gość: S.
2007-07-27 00:00
Re:Oznaczanie urządzeń własną marką i znakiem CE
Odsyłam do ciekawego artykułu pt. "Europejska zgodność CE w chłodnictwie" - Chłodnictwo&Klimatyzacja maj 2007 5(108)
Gość: melasa
2007-07-31 00:00
Re:Oznaczanie urządzeń własną marką i znakiem CE
Czy to zgodne z prawem? Skoro producent udziela gwarancji na urządzenie to urządzenie musi być oznaczone danymi producenta. Nie możecie zedrzeć jego nalepki a zrobić waszej. Możecie dodać swoją do istniejącej + każde logo na jakie macie ochote.
Gość: fakir
2007-07-31 00:00
Re:Oznaczanie urządzeń własną marką i znakiem CE
No właśnie usiłuję się dowiedzieć jak ten problem rozwiązać. Skoro producent jest przychylny i wyraża zgodę aby jego produkt był sprzedawany pod naszą marką (i sam przytwierdzi tabliczkę znamionową z logiem naszej firmy a nie swojej)to chyba musi być jakieś rozwiązanie. Tym bardziej dany model jest produkowany tylko i wyłącznie na potzreby naszej firmy.