Gość: Zielonka
2010-12-14 10:57
Okap i wentylacja wywiewna w jednym kominie
Witam.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Kupiłem mieszkanie w nowym bloku i zastanawiam się nad praktycznym rozwiązaniem problemu wentylacji w kuchni.
Każde mieszkanie posiada swój jeden komin wentylacyjny w kuchni. Nie będzie kuchenki gazowej, ani piecyka, tylko płyta indukcyjna. Planuje podłączenie okapu do kanału wentylacyjnego, ale nie chciałbym jednocześnie pozbawiać się naturalnej grawitacyjnej wentylacji wywiewnej. Jako, że do dyspozycji mam tylko jeden komin zastanawiam się nad zastosowaniem kratki wentylacyjnej dzielonej, która umożliwi podłączenie rury od okapu i jednocześnie kratki w dolnej części, która umożliwiałaby swobodny wyciąg powietrza. Słyszałem o takich rozwiązaniach, gdzie kratka wentylacyjna zamykana jest automatycznie w chwili uruchomienia okapu. Czy takie rozwiązania się sprawdzają?
Gość: gość
2010-12-14 14:29
Re: Okap i wentylacja wywiewna w jednym kominie
Mam tak podłączone od 5 lat i z wentylacja grawitacyjna nie ma problemu.
Gość: Zielonka
2010-12-14 14:37
Re: Okap i wentylacja wywiewna w jednym kominie
Zastosowałeś jakiś rodzaj kratki wentylacyjnej, która się sama zamyka podczas pracy okapu, czy może zamontowałeś zwykłą kratkę wentylacyjną bez żadnych żaluzji? Czy zapachy wyciągane przez okap nie wracają przez tą kratkę do domu ?