Gość: Marcin Górz
2013-05-11 11:42
Odprowadzenie mocno zmiennych zysków ciepła i wilgoci
Witam!
Muszę stworzyć układ zapewniający stałą wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu o mocno zmieniających się zyskach ciepła i wilgoci - w zależności od pory roku, dnia oraz obciążenia "ludźmi" oraz włączania oświetlenia. Muszę uzyskać wilgotność 50% i temperaturę 18st.C.
Zyski wilgoci zmieniać się będą od 0 - 27,5 kg/h w zależności od tego ile osób będzie w pomieszczeniu, zyski ciepła w sytuacji wymiarującej od 40-80 kW(w zależności od tego czy będzie na sali dużo lub mało osób i czy będzie włączone oświetlenie o łącznej mocy 10,5 kW)
Ponieważ część układu już istnieje (kanały, centrala) Nawilżanie powietrza zimą załatwię zmianą centrali na wyposażoną w nawilżacz.
Mam problem z przyjęciem rozwiązania odprowadzenia zysków ciepła i wilgoci z pomieszczenia - kieruję się w kierunku montażu osuszacza i klimatyzatora. Czy ktoś z forumowiczów jest wstanie wskazać urządzenie lub rozwiązanie które spełni oba te zadania, ale umożliwi też uniezależnienie osuszania i chłodzenia w sytuacji kiedy wystąpią maksymalne zyski wilgoci a niewielkie zyski ciepła np na poziomie 20 kW.

Z góry dziękuję za pomoc
Gość: Inż
2013-05-17 11:28
Re: Odprowadzenie mocno zmiennych zysków ciepła i wilgoci
Radze oddać projekt osobie która się na tym zna.