Gość: CiNi
2008-01-11 00:00
Oddymianie pomieszczenia chłodni
Koledzy, szukam porady na temat instalacji oddymiających pomieszczenia chłodni. Zaskoczył bardzo mnie ten przypadek. Może ktoś z Państwa spotkał sie z podobnym problemem. Tak naprawdę to nie wiem czy taka instalacja jest akceptowalna przez Sanepid. Chłodnia ma kubaturę 12.112 m3 i temperatura wewnątrz +6st.C. Jeżeli ktoś może pomóc to bardzo proszę o poradę nawet jeżeli wykonanie takiej instalacji jest technicznie złym rozwiązaniem wg. sztuki to też dla mnie jest to cenna informacja.
Gość: Ryszard
2008-01-14 00:00
Re:Oddymianie pomieszczenia chłodni
Pytanie do Sanepidu (może raczej PIS) na tym forum to chyba nieporozumienie. Natomiast usuwanie niechcianych gazów z chłodni realizuje (doswiadczenie moje) duży wentylator osiowy-turbina ustawiony w otwartych drzwiach chłodni z nawiewem skierowanym na zewnątrz chłodni. Odwrotne ustawienie może pomóc tylko wtedy, gdy na zewnątrz panuje duży mróz. Wentylator jest na ramie a rama na kółkach w celu łatwego przemieszczania w razie potrzeby.
Gość: Jarek
2008-01-23 00:00
Re:Oddymianie pomieszczenia chłodni
raczej chodzi o odemglanie prawda ?, jeśli tak to trzeba przyjrzeć się procesowi chłodzenia - obszar mgły i wyjśc z niego ;))) patrz chłodnictwo ;)