Gość: Ozz
2006-01-19 00:00
Odciag miejscowy...
Zwracam sie do forumowiczow, ktorzy chetnie dziela sie swoja wiedza..
W obiekcie jest centralny uklad wentylacji kilku pomieszczen, w jednym z nich stosuje sie odciagi miejscowe uruchamiane sporadycznie.Czy jest mozliwosc sterowania iloscią powietrza nawiewanego do tego konkretnego pomieszczenia w zaleznosci od podcisnienia panujacego w nim? Jesli tak jakie uklady regulacji to obsluguja.
Za pomoc z gory dziekuje
Gość: julek
2006-01-19 00:00
Re:Odciag miejscowy...
Na pewno jest wiele rozwiązań takiej sytuacji. Nie jest łatwo sterować instalacją mierząc różnicę ciśnień w pomieszczeniach. Jeśli dany odciag miejscowy ma stały wydatek to odpowiednio zwiększamy ilość nawiewanego powietrza do pomieszczenia (falownik w centrali nawiewnej, VAV). Kwestia zrobienia dobrej automatyki, odpowiednich nastaw granicznych na VAV itp.
Gość: Ozz
2006-01-23 00:00
Re:Odciag miejscowy...
Dzieki za info. Z tym, ze falownik w wentylatorze centrali zwiekszy wydatek dla wszystkich pomieszczen. Zastanawialem sie nad mozliwosciami zmiany wydatku tylko w tym jednym okreslonym pomieszczeniu przez np domykanie przepustnicy poprzez sygnal cisnienia w pomieszczeniu. Jest taka mozliwosc?
Gość: julek
2006-01-24 00:00
Re:Odciag miejscowy...
falownik zwiększy wydatek centrali (na głównym ciągu) a od tego są regulatory VAV i CAV na odgałęzieniach by w każdym zapewnić odpowiedni przepływ.