Gość: Tomasz Piasecki
2012-06-13 12:16
Nowy piec - pomoc w wyborze
Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego pieca z podajnikiem. Obecnie mam stary, w którym paliłem węglem oraz drewnem. Dom 120 m2, ocieplony tylko z dwóch stron :)

Szukam takiego kotła do którego mógłbym dokładać raz na parę dni. Chciałbym również dodatkowo mieć możliwość palić drewnem i węglem, którego mam jeszcze spory zapas. Szukam i szperam w tym temacie, ale tak duży wybór oraz ilość informacji przyprawia mnie o ból głowy. Na piec mam przeznaczone około 6500,- zł. Jakie firmy są godne polecenia. Jak już kupować, to coś dobrego. Proszę o jakąś poradę.
Gość: Tomasz Piasecki
2012-06-13 12:18
Re: Nowy piec - pomoc w wyborze
Gość: Andzrej
2012-06-13 16:14
Re: Nowy piec - pomoc w wyborze
Gość: Marek Gurala
2012-06-18 12:06
Re: Nowy piec - pomoc w wyborze
Kotły Galmetu eko gt kwp z podajnikiem. Poszukaj sobie wg mocy. Są dobre. Sporo pozytywnych opinii na ich temat znajdziesz w necie. Łatwość czyszczenia, solidne wykonanie. Problem z ciężarem, no i do małych kotłowni mogą się nie zmieścić. Jak dobrze sobie ustawisz sterownik (dużo pomocnych rozwiązań na forach) to masz spokoj. Raz na tydzien zejdziesz do kotłowni by zasypać.
Gość: Kamil
2012-06-20 09:38
Re: Nowy piec - pomoc w wyborze
Dokładnie sprawdź sobie kotły galmetu. Te z podajnikiem wyszły im bardzo dobrze. Eksperci na forach zachwalają te z podajnikiem skośnym, ponoć ciekawe rozwązanie. Nie wiem czy się zmieścisz w cenie, ale to w sumie zależy tez od mocy kotła, nie wiem jakiej potrzebjesz.
Gość: Grzegorz1976
2012-06-28 17:29
Re: Nowy piec - pomoc w wyborze
Ja palę węglem, czasami pelletem i drewnem w kotle EKW - RAPS PLUS firmy Kotły Witkowski. Kocioł kupiłem po wprowadzeniu się do nowego domu, w którym stary piec był w tragicznym stanie, we wrześniu. Sezon grzewczy kocioł przeszedł bardzo dobrze (na opał nie wydałem aż tak dużo, jak w poprzednim mieszkaniu, w którym piec tez nie był dobrej jakości), kocioł nie kopcił. Firma ta wykonuje naprawdę porządne kotły, także na pewno warto wziąć ją pod uwagę, ja jestem zadowolony, że zdecydowałem się i na ta firmę, i na ten model, bo żadnych problemów nie ma.
Gość: Kamil
2012-06-29 09:17
Re: Nowy piec - pomoc w wyborze
A jak się ma sprawa ze sterownikiem w Witkowskim? Sam go ustawiałeś czy z serwisu ktoś? Byly jakieś problemy z nim?
Ich sterowniki maja jakieś bajery fajne? Sterowanie przez net albo telefon?
Gość: karoka65
2012-07-01 11:22
Re: Nowy piec - pomoc w wyborze
[quote:Kamil]A jak się ma sprawa ze sterownikiem w Witkowskim? Sam go ustawiałeś czy z serwisu ktoś? Byly jakieś problemy z nim?
Ich sterowniki maja jakieś bajery fajne? Sterowanie przez net albo telefon?

Nie mają takich mozliwości. Już kilku chłopakom z tego forum nawet pomagałem ustawić Cobry, to dobre sterowniki ale trzeba wprowadzić dobre parametry wyjściowe. U Witkowskiego raczej nie do końca wiedzieli jakie mają być sądząc po wpisach.
Te pochlebne wpisy to raczej wiadomo kto pisze.
Aaa, i ja nie obsrywałem tego kotła że jest zły bo nie miałem okazji w nim palić ale jak czytam te samochwalstwa to śmiać mi się chce że ludzie się na to nabierają.