Gość: Marian S.
2005-10-13 00:00
Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Witam serdecznie, chciałbym podzielić się opinią na temat aparatów Eurohitu VR2 z tworzywa. Zakupiliśmy dwie sztuki do montażu u klienta. Bardzo się spodobał wygląd nagrzewnicy (design)inwestorowi, stwierdził, że będzie pasował do wnętrza - warsztat samochodowy. Po dostarczeniu przesyłek na miejsce okazuje się, że wcale takie ładne to one nie są (na rogach nie schodzą się detale z tworzywa, widać przerwy)!!Po przystąpieniu do montażu okazało się, że nie ma w standardzie uchwytu mocującego ! No i mamy problem. Dzwonie do producenta i mówią nam, że to za dopłatą i to sporą! Inwestor kazał więc dorobić stelarz, który psuje cały wygląd urządzenia. Ale dobra, dorobiliśmy. Następnie okazało się, że -po zamontowaniu- jest problem z kierownicą powietrza, której za chiny nie da się wyregulować - strasznie topornie to idzie! No a ponadto ta waga !!! Strasznie ciężki jest ten VR2, nie wiem czy nie cięższy od metalowych... Zawsze montowaliśmy metalowe urządzenia i nie było żadnych niedomówień, teraz inwestor jest średnio zadowolony bo wiszą mu dwa klocki o pięknej urodzie i wdzięku na paskudnych stlarzach...Co Wy o tym sądzicie??? Czy też macie takie opinie? Czy tylko te dwie sztuki takie - chociaż nie sądzę.... pozdrawiam
Gość: .
2005-10-13 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Sąsiad kiedyś znalał reklamę ze z zdjęciem w skrzynce i zamówił nóż komandosa...
Gość: EuroHeat
2005-10-13 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Szanowny Panie,
Uchwyt montażowy do urządzeń Volcano VR jest nowym elementem, który od niedawna pojawił się z ofecie handlowej EuroHeat. Dlatego też nie wszystkie osoby zaintersowane Volcano VR wiedzą o tym, że można go dokupić w opcji. Jest to estetyczna i funkcjonalna konstrukcja, montaż Volcano VR za pomocą konsoli jest niezwykle prosty i estetyczny.
Oczywiście zawsze pozostaje możliwości montażu urządzenia na innej, samodzielnie wykonanej konstrukcji wsporczej przy wykorzystaniu pomocą tulei montażowych, które znajdują sie standardowo w każdym urządzeniu Volcano VR. Warto jednak roważyć zakup fabrycznej konsoli montażowej, koszt konsoli w porównaniu do samodzielnie wykonywanych konstrukcji nie jest w zbyt wysoki.
Regulacja kąta ustawienia kierownic powietrza jest szczegółowo opisana w dokumentacji techniczno-ruchowej dołączanej do kazdego urządzenia. Sam system mocowania i regulacji kierownic powietrza jest zaprojektowany celowo w taki sposób (ciasne pasowania), by zniweować niepotrzebny hałas pochodzący z drżenia kierownic powietrza podczas pracy urządzenia.
ADAM MIERZWIŃSKI
EuroHeat Sp.z o.o.
tel.(58) 665 50 70, 0 800 559 661
fax.(58) 665 54 83
adam.mierzwinski@euroheat.pl
www.euroheat.pl
Gość: Radek
2005-10-13 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
a jak wyglada u Państwa sprawa automatyki?
Czy firma nadal korzysta z rozwiązań, co w urządzeniach metalowych?
widziałem ciekawe rozwiązanie uPaństwa konkurencji i do mojego inwestora przemawia nowoczesna automatyka w innych urzadzeniach plastikowych. gońcie, gońcie !!!
Gość: Marian S
2005-10-14 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Panie Adamie, wszystko się zgadza, tylko ja myślę, że żaluzje są za długie - powód wg. mnie to błąd na etapie projektowania narzędzi. Wystarczyło zrobić skośne zwężane wcięcia z pozycjonowaniem i już - żaluzja przestawiała by się lekko, a po zaskoczeniu trzymała by mocno! Zawsze błędy można tłumaczyć np. ciasnym spasowaniem aby nie drgało... Mówi Pan, że szczegółowo jest opisany montaż w instrukcji...Jest tam jeden rysunek i opis, który nic nie mówi, że trzeba użyć dużej siły do wyregulowania kierownicy, i że należy to zrobić nadzwyczaj ostrożnie! Bo z jednej strony - pierwsze przesunięcie można zrobić dość szybko, ale aby ustawić żaluzję w drugim końcu - to już jest poważny problem. Ponadto po 10min. prób jeden trzpień mocujący nam się urwał! A zdemontować kierownice w celu wyczyszczenia nagrzewnicy... ...życzę powodzenia!
Gość: Adry
2005-10-14 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Witam, Marian ma rację ! Żaluzje są źle wykonane. Nie da się ich ustawić, tzn da się ale bardzo ciężko!
Tak samo mieliśmy z konsolą montażową! Myśleliśmy, że to jest w standardzie ... a tu lipa!
Wygląd to one mają ładny, ale stare z metalu są o wiele łatwiejsze w montażu!
pOZDRAWIAM
Gość: PS
2005-10-17 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Interesuje mnie solidność obudowy. Jak oceniacie jej trwałość i odporność na pracę w warunkach przemysłowych ? Metalowe konstrukcje są pewne i sprawdzone a w przemyśle jest to istotniejsze niż piekna obudowa. Najlepiej jak jest solidna i piękna. Czy taka jest w VR. Sądząc po ich cenach na czymś jednak musieli oszczędzać ?
Gość: Marian S.
2005-10-17 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
No właśnie! Tworzywo takie ma z reguły (PP) temperaturę pracy max. 80 st C. Czy po trzech sezonach to się nie "pofaluje" tego nie wiem. Ale tak może być. Obudowa wygląda solidnie, jest gruba, ciężka jak na tworzywo, ale ryzyko takie istnieje. Zobaczymy co się stanie po tym sezonie. Jak coś się będzie działo to reklamuję produkt i już!!!
Też jestem zdania, że metal w przemyśle jest pewniejszy od tworzywa!
Pozdrawiam
Gość: EuroHeat
2005-10-25 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Szanowni Państwo,
Obudowa Volcano VR nie jest wykonana z "czystego" PP. Tworzywo jest domieszkowane, co podwyższa jego wytrzymałość termiczną do 130 stC.
Wytrzymałość mechaniczna obudowy podwyższona jest przez optymalny dobór grubości ścianek oraz gęste żebrowanie usztywniające całą konstrukcję.
Pozdrawiam
Gość: Wentylek
2005-10-25 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
Przyznaję, że nie darzę zbytnią sympatią tych co nawet w zamyśle chcą łączyć wentylacje z ogrzewaniem czy klimą.
Jest to dla mnie odzielna kasta "fachowców" .
Gość: monter
2005-10-28 00:00
Re:Nowe aparaty grzewczo-wentylacyjne
witam,
a moje zdanie jest takie: metal wszędzie tam gdzie temperatura przekracczać może 80 stopni i koniec krpoka. Zawsze tak doradzam inwestorowi. Nie ważny wygląd tylko wytrzymałość i niezawodność. Metalowe wyroby są od lat znane w przemyśle i jak są jeszcze odpowiednio zabezpieczone to na pewno dłużej będą działać niż plastykowe! Po za tym metalowe aparaty są o wiele łatwiesze jeśli chodzi o czyszczenie. Bez problemu wyjmuję kierownicę powietrza i czyszczę!!! Nie ma tam żadnych szparek jak to w Volcano ma miejsce! Tworzywo pewnie jest bez antystatyka, bo nasze po zamontowaniu są już (miesiąc) całe zakurzone. A metalowe nie!!!
Pozdrawiam