Gość: Paul
2009-12-21 00:00
Nagrzewnica wtórna w centrali klimatyzacyjnej
jezeli mam centrale która osusza i ochładza powietrze latem to musze pozniej to powietrze podgrzać w nagrzewnicy, czyli układ chłodnica za nią wentylator oraz nagrzewnica. Ta sama nagrzewnica słuzaca do podgrzewania osuszanego zimnego powietrza teoretycznie moze byc uzywana do podgrzewania zimnego powietrza zimą. Stąd moje pytanie jaki jest cel stosowania układu nagrzewnica chłodnica nagrzewnica wtórna? Jest to jakos ekonomicznie uzasadnione ?
Gość: Przemek
2009-12-21 00:00
Re:Nagrzewnica wtórna w centrali klimatyzacyjnej
A co z zimnym powietrzem w zimie? To powietrze nawet jesli podgrzeje sie na jakims wymienniku ciepla bedzie moglo miec temperature bardzo blisko punktu zamarzania wody - i tu bym sie bał wstawiać jako pierwszą chlodnice wodna. poza tym często nagrzewnicę wtórną (letnią) dobierasz na inne parametry wody (w instalacjach zasilanych z węzłów ciepłowniczych na przykład).
Wesołych Świąt
Gość: pijaw
2009-12-22 00:00
Re:Nagrzewnica wtórna w centrali klimatyzacyjnej
Spróbuj zastosować rozwiązanie, w którym nagrzewnica będzie bardzo mała i będzie używana tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -10st.C. - Twin Weel z firmy Flakt Woods:
http://www.flaktwoods.pl/produkty/centrale-wentylacyjne/system-twin-wheel/ /> Wesołych Świąt!
Gość: gnom
2009-12-31 00:00
Re:Nagrzewnica wtórna w centrali klimatyzacyjnej
1. Wtedy, gdy jest chłodnica na czystą wodę a nie na glikol
2. Gdy centrala jest bez odzysku lub z bardzo małym (duża różnica strumieni) i nagrzewnica :zimowa musi mieć dużo większą moc niż letnia - kwestia dokładności regulacji temperatury w lecie.