Gość: Grześ
2003-12-28 00:00
Mam problem, pomóżcie mi! Nagrzewnica mi kopci i wyłancza sie.
Mam nagrzewnice powietrza olejowa typ ITA 25 z odprowadzeniam spalin przewodem kominowym.
Jest włanczana tylko w sezonie zimowym do ogrzania pomieszczenia, a przez sezon letni odpoczywa. Niedawno uruchomiłem ja po długiej przerwie i wszystko działało OK! (dolałem oleju opałowego). Wczoraj zaczeła mi nawalac, mianowicie: Jak włanczam to zaczyna bardzo kopcic gestym dymem (tak jakby nie było całkowitego spalania?) po czym sie jest automatycznie wyłanczana przez jakis układ zabespieczający. Zauwazyłem od wewnątrz cieknie olej opałowy, a dokładnie z komory spalania. Gdy sie wyłancza to swieci lampka/guzik sygnalizująca awarie, gdy go wcisne to znów zaczyna chodzic i kopci dalej, po czym po około 1min sie wyłancza.
Jezeli macie jakies pomysły lub wiecie co jest nastepstwem tej awari to bardzo prosze o pilna pomoc. Najlepiej na emalia lub tel 505385877 Z gory wielkie dzieki. Pozdrawiam!
Gość: Wally
2003-12-29 00:00
Re: Masz problem - zadzwoń po SERWIS!!
Jak zwykle nasi Polacy wszystko chcą zrobic SAMI!!!. A może kolego zadzwonicie po serwis i DACIE zarobić facetom od serwisu?. Ktoś to zainstalował i zreperowac potrafi!!. A może nie zapłaciliśmy za ROBOTĘ?. Jak widze macie komórkę - żółte karteczki w domu także są- no zadzwoncie do serwisu i nie musisz tutaj bujać w obłokach. W parę godzin i BĘDZIE po kłopocie.
To nie darmowa lecznica kolego!!.
Gość: Piotr
2003-12-29 00:00
Re: Re: Masz problem - zadzwoń po SERWIS!!
100% racji .
Kolego jak sam będziesz kombinował to możesz wylecieć do nieba tak tak to nie sa żarty.
Gość: wojti
2011-02-21 17:29
Re: Mam problem, pomóżcie mi! Nagrzewnica mi kopci i wyłancza sie.
kolego to nie jest usterka prawdopodobnie masz zatkany filtr paliwowy znajduje się on na zewnątrz nagrzewnicy to nie jest wielka usterka panowie filtr sam można wyczyścić
Gość: wojtas
2011-02-22 10:36
Re: Mam problem, pomóżcie mi! Nagrzewnica mi kopci i wyłancza sie.
moze trzeba ją włączyć, a nie włanczać? wiem ze nic nie wnoszę do tematu, ale tego się po prostu nie da czytać... zebespieczenie... :|
Gość: Spednet.pl
2011-03-14 11:24
Re: Mam problem, pomóżcie mi! Nagrzewnica mi kopci i wyłancza sie.
A jak dawno temu kupowałeś nagrzewnicę? Bo jeżeli było to stosunkowo niedawno,to moim zdaniem powienieś wezwać serwis. Samemu można coś zepsuć niz naprawić,więc nie wiem czy warto ryzykowac.

www.spednet.pl – pomy ciepła
Gość: ROMEK
2012-02-07 00:27
Re: Mam problem, pomóżcie mi! Nagrzewnica mi kopci i wyłancza sie.
Siedzicie na tych forach zeby gadać o serwisach?brak mi słow
Gość: Spednet_pl
2012-04-05 14:12
Re: Mam problem, pomóżcie mi! Nagrzewnica mi kopci i wyłancza sie.
A co zrobić jeżeli ktoś nie ma doświadczenia,a zakupione urządzenie nie sprawdza sie? Właśnie od tego jest serwis,wiec należy korzystać i nie ponosić kosztów z tego tytułu.


www.Spednet.pl- pompy ciepła.
Gość: victor clemens
2016-03-07 10:17
Re: Mam problem, pomóżcie mi! Nagrzewnica mi kopci i wyłancza sie.
przeczytalem podpowiedzi chlapaczy,nie dziwi mnie ta sytuacja,motloch zrodzony po mordzie Jaroszewiczow,,,,.Do sprawy,mialem podobne problemy.(30to letnia z sana polskiego rura,zaczela kopcic,,,2000metrow nad poziomem wody,niemalze stale sniegi,Kordyliery,gory,,,nie ma czesci ani znawcow),Nie rozbieralem pompy,ale przeczyscilem z nagaru(podgzewajac nad palnikiem),walec z otworami i blaszke (czesci obrotowe za wewnetrznym wiatrakiem, gdzie wprowadzany jest olej metalowym przewodem.Powodzenia