Gość: poldo82
2010-11-18 19:09
Lodowisko kryte-temperatura ???
Witam,

Problem jest nastepujący ... czy są jakieś normy, przepisy które mówią jaka ma być temperatura powietrza na hali lodowiska krytego.

Wykonaliśmy dużą instalację wentylacyjną na hali lodowiska gdzie na dzień dzisiejszy Inwestor utrzymuje temperaturę powietrza w granicach 0 +3st C. Urządzenia zainstalowaliśmy zgodnie z projektem, gdzie projektant dobrał agregat skraplajacy który ma nawiewać temp +10st C.

I teraz Inwestor ma problem i nas chce pociągnąć do odpowiedzialności bo wytwarza się "mgła" nad lodowiskiem i następuje skraplanie ... do likwidacji w/w został zaprojektowany przedmiotowy agregat... tylko w jaki sposób ma pracować skoro agregat ze względu na zbyt niską temperaturę na hali nie chce się załączać .... i osuszać powietrza ???
Gość: plk
2010-11-19 10:29
Re: Lodowisko kryte-temperatura ???
W takim przypadku na lodowiskach stosuje się system osuszania powietrza. W Europie to już jest standard. Jest w Polsce kilka firm, kótre mają w ofercie takie rozwiązania. Osuszacze absorpcyjne świetnie sobie radzą w tak niskich teperaturach.
Gość: Polak
2010-11-19 21:44
Re: Lodowisko kryte-temperatura ???
Nie rozumiem dlaczego inwestor ma problem z wykonawcą skoro jest zrobione wg. projektu. Do projektanta niech się buja z pretensjami.