Gość: piotrmax
2008-10-05 00:00
Kondensat na szybach - pomimo zainstalowanych nawiewników.
Witam,bardzo prosiłbym Państwa o pomoc, bo już nie mam sił z moją wentylacją. Sprawa wygląda następująco w domku jedno rodzinnym wymieniłem jakieś 5 lat temu okna drewnianie na PcV. Wszystko było dobrze do czasu aż w zeszłym roku wymieniłem drzwi na strzelane PCV i nastąpił problem z kondensatem na oknach. Zainstalowałem już nawiewniki w pokojach "czystych" dom ma strukturę otwartą więc jest swobodna możliwość przemieszczania się powietrza między pokojami. Drzwi z łazienki mają kratkę. Zakupiłem nawietrzniki ścienne i według instrukcji , zaleceń producenta są zamieszczone między kaloryferem a pod oknem.Nawiewniki śa cały czas otwarte a nadal występuję kondensat. W największym pokoju jest nawietrznik 35m2/h w innych po 20m2/h. Prosiłbym o radę co zrobić aby się pozbyć tego kondensatu. Kanały wentylacyjne są drożne. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Gość: lechu
2008-10-07 00:00
Re:Kondensat na szybach - pomimo zainstalowanych nawiewników.
Problem bardzo popularny. Po zmianie okien na pcv i braku możliwości wpływania fresh air mikrowentylacją zaczynaja sie kłopoty. zjawisko termosu - polecam załozyć jaiegoś splia to napewno ściągnie zyski wilgoci i pomyślec co a wentylacją niech choć troszkę będzie tego przewitrzania ale bz szaleństw żeby nie pójść z torbami. pozdrawiam
Gość: vent
2008-10-07 00:00
Re:Kondensat na szybach - pomimo zainstalowanych nawiewników.
nawiewniki nie powinny być instalowane niżej niż 180cm ponad podłogą. Instalacja nad kaloryferem z doświadczenia wiem że niewiele daje, a jedynie wyziębia pomieszczenia. Zimne powietrze to ciężkie powietrze. Po wejściu do mieszkania od razu opada na podłogę i nici z niego. Jeśli powietrze wchodzi "górą" (np przy wykorzystaniu nawiewników okiennych) to na bieżąco zimne miesza się z ciepłym, będącym pod sufitem i nie wychładzając osusza powietrze.
pozdr
Gość: skiper
2008-10-10 00:00
Re:Kondensat na szybach - pomimo zainstalowanych nawiewników.
zastosuj na kanale wywiewnym nasade hybrydowa fenko
www.fenko.pl
Gość: Kominiarczyk
2008-10-12 00:00
Re:Kondensat na szybach - pomimo zainstalowanych nawiewników.
aby nawiewniki w przegrodach zewnętrznych mieszkania mogły spełniać swoją funkcje to ciąg powietrza wentylacyjnego instalacji wywiewnej musi zapewnić podciśnienie o wartości podanej przez producenta nawiewników.
Aby kanały wentylacji grawitacyjnej mogły spełnić tą funkcje to muszą być prawidłowo usytuowane i prawidłowo wykonane i wyprowadzone ponad połacie dachowe budynku. Architekci niestety nie mają o tym pojęcia tak samo jak inwestor z kierownikiem budowy włącznie. Niestety koncepcje architektoniczne kłócą się z regułami obowiązującymi przy usytuowaniu i wykonaniu kanałów wentylacyjnych, a przede wszystkim ma być jak najtaniej więc nikt nie pilnuje jakości wykonania, więc mamy to co mamy.
www.kkp.pop.pl
Gość: Klimek
2008-10-18 00:00
Re:Kondensat na szybach - pomimo zainstalowanych nawiewników.
Jak wszyscy -chyba zgodnie- stwierdzamy mamy doczynienia z tzw. termosem. Najprościej jest zinstalować wywiewniki mechaniczne (wentylatorki mechaniczne) w pomieszczeniach z których nie chcemy wąchać zapachów (kuchnia, WC).
PS.
1)Kierunek przepływu powietrza w nawiewniku (wywiewniku) nie ustala nazwa tylko wartości ciścienia po obu stronach przegrody (np. ściany)
2)nawiew podaje się w jednostach m3/h (prawdopod pomyłka)
3)całkowita zgodność z Kominiarczykiem