Gość: Mariusz
2012-11-07 14:17
Kominki wentylacyjne - polipropylen?
Witam.
Jestem w trakcie montowania wentylacji w nowo wybudowanym domu. Kierownik budowy sugeruje zamontowanie kominków z polipropylenu jest to (podobno) technologia lepsza od powszechnie stosowanych tj kominków wykonanych z polichlorku winylu (mam nadzieję że dobrze napisałem). Konkretnie chodzi o coś takiego: http://semifinland.pl/kominek-wentylacyjny-vilpe-110-300.html
Kierownik już kilka razy mi podpadł próbując naciągnąć mnie na jako się okazało później - zbędne wydatki na produkty z zaprzyjaźnionych firm. Dlatego mam pytanko czy jest sens stosowania tego typu rozwiązań? Kierownik bardzo sobie je chwali ale tak jak pisałem przed podjęciem decyzji wolałbym dowiedzieć się więcej a Google nie za wiele mi powiedziało w tym temacie.
Gość: sebacino
2012-11-07 15:30
Re: Kominki wentylacyjne - polipropylen?
Przede wszystkim to spójrz w projekt budynku jak powinny być wykonane i wyprowadzone ponad dach przewody wentylacyjne.
Z praktyki wiem że z tego typu wyprowadzeniami przewodów wentylacyjnych są później same problemy.
Po drugie jak w opisie przykładowego kominka wentylacyjnego pisze że"
Stosujemy go głównie do wentylacji przewodów kanalizacyjnych", jestem zdania że tylko i wyłącznie te kominki nadają się tylko do odpowietrzenia kanalizacji, ewentualnie wietrzenia poddaszy, stropodachów.
Gość: Mariusz
2012-11-08 14:11
Re: Kominki wentylacyjne - polipropylen?
Ok, dziękuję za informacje. Ale żeby było jasne, powyższy kominek wskazałem tylko jako przykład - nie wiem jakie konkretnie komponenty mają być użyte do wentylacji a jedynie znam firmę semi finland która została wskazana przez kierownika jako dostawca sprawdzonych rozwiązań tego typu. Chciałem wiedzieć czy ten polipropylen jest rzeczywiście wskazany w moim przypadku i czy używane przez ta firmę komponenty naprawdę są dobre.
Gość: Robert Gaj
2012-11-09 13:18
Re: Kominki wentylacyjne - polipropylen?
[quote: Mariusz]Chciałem wiedzieć czy ten polipropylen jest rzeczywiście wskazany w moim przypadku i czy używane przez ta firmę komponenty naprawdę są dobre.

Nie znam firmy, o której piszesz, ale mogę ci z całą pewnością powiedzieć, że jeśli chodzi o materiał to polipropylen jest jakościowo znacznie lepszy niż polichlorek winylu, więc jeśli nie jest to kwestia większej dopłaty warto zainwestować w tego typu rozwiązanie.
Gość: Roky
2012-11-12 15:15
Re: Kominki wentylacyjne - polipropylen?
Ta firma semifinland ma dobrą opinię w branży słyszałem kilka opinii na ich temat, spokojnie możesz montować ich produkty.
Gość: Wioletta Marciniak
2012-11-13 09:29
Re: Kominki wentylacyjne - polipropylen?
[quote: Mariusz]Ok, dziękuję za informacje. Ale żeby było jasne, powyższy kominek wskazałem tylko jako przykład - nie wiem jakie konkretnie komponenty mają być użyte do wentylacji a jedynie znam firmę semi finland która została wskazana przez kierownika jako dostawca sprawdzonych rozwiązań tego typu. Chciałem wiedzieć czy ten polipropylen jest rzeczywiście wskazany w moim przypadku i czy używane przez ta firmę komponenty naprawdę są dobre.

w temacie pp to mogę odesłać do: filtration.pl - sie na temacie znają i sa "pod klienta"