Gość: Ciekawski.
2007-11-09 00:00
Klimatyzatory "Zibro".
Chcę zamontować w moim biurowcu kilka klimatyzatorów. Firma która ma mi to robić poleca klimatyzatory "Zibro". Jaka jest o nich opinia wśród fachowców ?
Gość: grek
2007-11-09 00:00
Re:Klimatyzatory
Ziobro to znam ale zibro?- pierwszy raz słyszę, a jak sie ma ich wydajność chłodnicza/grzewcza w stosunku do zużycia prądu, bo jak wiadomo prąd od 01.01.2008 idzie w górę. Może warto to sprawdzić, kto wie co się bardziej opłaca teraz wydać mało i płacić słone rachunki za eksploatacje, czy zapłacić więcej i potem płacić mniej. Decyzja należy do Ciebie?
Gość: krzysio
2007-11-10 00:00
Re:Klimatyzatory
jeżeli samochodami służbowymi w Waszej firmie są Polonezy (ew. Łady 2107) to bierz Zibro. Jeśli chcesz coś lepszego, to zapomnij o tym (a także o np. Fukimino, Galanz czy też "marketowcach"). Pogoń też firmę, która to poleca.
Gość: tomasz
2007-11-10 00:00
Re:Klimatyzatory
Zgadzam się w 100% z przedmówcami.
ZIBRO to jedynie kojarzy mi się z takimi piecykami (grzejnikami) promiennikami na benzynę czy naftę ;)
Mając odpowiednio dużo kasy kupuje się u Chińczyka kilka kontenerów dowolnego plastikowego "badziewia" z własnym logo więc wiele firm może zostać "producentem" klimatyzatorów.
Tylko co z parametrami technicznymi (zużycie energii, głośność) i ewentualnym serwisem za rok czy dwa lata ???
Skup się raczej na urządzeniach znanych marek obecnych na rynku Europy i Polski od kilku czy kilkunastu lat.
Gość: Ciekawski
2007-11-12 00:00
Re:Klimatyzatory
Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wypowiedzieć się na poruszony przeze mnie temat. Warto pytać mądrzejszych...
Pozdrawiam !
Gość: stalowy
2007-11-12 00:00
Re:Klimatyzatory
do ciekawskiego , nie masz powodu aby się zaraz obrazać , jesli chcesz zamontować parę klimatyzatorów w biurowcu to proste, napisz zapytanie do kilku firm z www. wentylacja.com.pl , strona główna na samym dole , i dostaniesz propozycje.
Gość: radekklimat
2007-11-13 00:00
Re:Klimatyzatory
do tomasz
obrazasz ludzi ktorzy montuja to jak ty nazywasz "badziewie"
ja zamontowalem kilkadziesiat Galanzow i i nnych i narazie co wszystcy sa zadowoleni natomiast zamontowane Daikiny owszem sa bardzo dobre ale po gwarancji jak cos w nich padnie to wtedy sie okazuje ktore sa tanie w czesciach zamiennych pozatym prawdopodobnie sprzdajesz LG lub jakkies inne Funaje itp i majac duzy rabat nie polecasz innych urzadzen na ktorych bys nie zarobił wiec nastepnym razem zastanow sie co piszesz
pozdrawiam
Gość: Archie
2007-11-14 00:00
Re:Klimatyzatory
Nie wiem co Ciebie uraziło w tym co napisał Tomasz??? Pisanie, że to "badziewie" to stwierdzenie faktu, a nie obrażanie ludzi, którzy to montują. Zastanów się, czy Ty nie obrażasz sugerując, że Tomasz sprzedaje droższe urządzenia, bo lepiej na nich zarabia. Pomijam fakt, że chyba lepiej się jednak zarabia na tych już wspomnianych "badziewiach". Co do części zamiennych to również się mylisz. Tak są dostępne części do jednorocznych "badziew"?
Gość: radekklimat
2007-11-14 00:00
Re:Klimatyzatory
sa dostepne czesci do jednorocznych "badziew" jak potrzebujesz to polece ci dobry punkt sprzedazy w wawie
Gość: Archie
2007-11-14 00:00
Re:Klimatyzatory
Jeżeli Radku chcesz powiedzieć, że do każdego tzw. "badziewia" pasują te same części to świadczy to o jakości tych produktów. Oczywiście wiemy o tym, że w większości przypadków urządzenia produkowane są w tym samym miejscu i różnią się tylko naklejką, znaczy się marką:))
P.S. Nie potrzebuję tych części. My, czyli Polacy, jesteśmy zbyt biedni, aby nas było stać na takie "badziewie".
Gość: Kris
2007-11-14 00:00
Re:Klimatyzatory
P.S. Nie potrzebuję tych części. My, czyli Polacy, jesteśmy zbyt biedni, aby nas było stać na takie "badziewie".
- bez obrazy, komentarz Archiego uważam za b. trafny
GALANZ czy inne np. ELTA to produkt tej samej fabryki, uważam, że niskiej jakości, zamontowałem 7 Galanzów i wiecej nie zamontuję - ich wydajność w potocznym jezyku chłodniczym to "sprzedaż wiatru" - zaniżona wydajność wymiennika, silny wentylator nawiewowy, również 2 przypadki rozszczelnień skraplaczy
dla porównania :
przez 12 lat montujemy sprzęt innego producenta, średnia półka ( nie podam jakiego, nie chodzi o reklamę ) od 30 do 60 szt. rocznie
napraw gwarancyjnych przez 12 lat:
2 ( 1 czujnik podzcerwieni, 1 sprężarka z powodu rozszczelnienia skraplacza )
napraw pogwarancyjnych przez 12 lat:
ok. 10 z czego conajmniej 5 z powodu zaniedbań użytkownika -
brak przeglądów, 1- zakończona wymianą klimatyzatora ( montaż nie nasz )- zaniżony dobór
nie widzę sensu dalszej dyskusji, czy Galanz to sprzęt dobry, porównanie powyżej broni się samo
pozdr
Gość: tomasz
2007-11-15 00:00
Re:Klimatyzatory
Witam ponownie :)
Ale się zrobiła dyskusja
Tylko czy ja mam już "pomroczność" czy faktycznie gdzieś napisałem, że GALANZ to badziewie.
Bo nie pamiętam.
Niczego też takiego nie widzę.
Czyżby Admin zmoderował ???? :)
Pozdrawiam
PS. Już nie sprzedaję klimatyzatorów. Branża pokrewna ale cokolwiek inna.
Gość: Archie
2007-11-19 00:00
Re:Klimatyzatory
Tomaszu nigdzie nie napisałeś o Galanzu, ale rozmowa się rozwinęła i jeden z jej uczestników wspomniał o nim:) Na marginesie to też jest typowa chińszczyzna i stąd wspomniana "marka".
Do Krisa: nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z Twoim postem:) Niestety za ceną idzie przede wszystkim jakość. Każdego dnia dostajemy informacje na temat tej świetnej produkcji z Chin. Ołów w zabawkach dla dzieci etc. Można powiedzieć, że sami jesteśmy sobie winni, chcąc kupować tańsze rzeczy, ale czy ceną za to ma być np. nasze zdrowie?
Gość: adijo
2008-03-21 00:00
Re:Klimatyzatory
GALAZ, Zibro, Midea = Lennox = Toshiba, Caldo, Hisense, LG itd - ta cała "chinina" to badziew jak ktoś już wcześniej napisał, a jednak te właśnie marki biją rekordy sprzedaży - dlaczego? BO SĄ TANIE!!, a w Polsce niestety jeszcze cena ma najważniejsze znaczenie.
Polecam Carrier, Fujitsu, Panasonic - kolejność przypadkowa
Gość: Fenol
2008-03-21 00:00
Re:Klimatyzatory
Tak, tak polecasz Swoje "japońskie",że nie zauważasz podobieństwa wewnętrznych modeli Fujitsu ABY,ARY z modelami Midea MUB,MTA. Nie chciałbyś się spotkać u klienta ze swoimi katalogami i katalogami z "chińczykami" identycznie wyglądającymi. hehehe
3majsię