Gość: Michał
2004-08-29 00:00
Klimatyzacja w serwerowni
Witam,
Na wstepie chciałbym powiedziec ze nie mam pojecia odnoście klimatyzacji, więc wybaczcie za laickie terminy, ale do rzeczy
Serwerownia, pomieszczenie ok 20m2, okno zabezpieczone roletami antywłamaniowymi. W pomieszczeniu będą znajdowały się 2 szafy dystrybucyjne (narazie) oraz ok. 7 serwerów (także pewnie narazie). Moje pytanie odnosi sie do sposobu wyboru odpowiedniego rozwiazania chlodzenia/utrzymywania stalej temperatury w takim pomieszczeniu .
Bardzo chetnie otrzymałbym jakies wiadomosci odnosnie parametrów technicznych do takich rozwiazań, lub tez gdzie o takich standardach mogłbym znaleźc jakies informacje.
e-mail: orminet@interia.pl
pozdrawiam,
Michał
Gość: szoł-men
2004-08-29 00:00
Re: Klimatyzacja w serwerowni
skontaktuj się z projektantem instalacji sanitarnych - on Ci przedstawi możliwości i wycenę systemu w opcjach. Skoro wydałeś pieniądze na 7 serwerów (zapewne drogich) to troche szkoda by było, jakby padły z powodu niesprawnego układu HVAC. Lepiej niech zajmie się tym ktoś kto ma doświadczenie, renomę, uprawnienia i przede wszystkim weźmie odpowiedziałność, że zaprojektowany system będzie poprawnie działał i nie spowoduje np. zalania serwerów ... Anonimowe Forum nie jest najlepszym na znalezienie optymalnego rozwiązania, zwłaszcza jeżeli tak jak mówisz nie masz możliwości sprawdzenia czy dana "porada" jest faktycznie słuszna, czy wręcz odwrotnie - ktoś Ci próbuje wcisnąc swoj produkt ....Tyle ode mnie. Zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam.
szoł-men
Gość: Flex
2004-08-30 00:00
Re: Re: Klimatyzacja w serwerowni
Anonimowo? żeby z HVAC nie zostało HCV (Hepatitc Virusc C)
Gość: szoł-men
2004-08-30 00:00
Re: Re: Re: Klimatyzacja w serwerowni
a ja myślałem że "V" to od varyjat ... :-))
Gość: Flex
2004-08-31 00:00
Re: Re: Re: Re: Klimatyzacja w serwerowni
Może i varyjat, ale zawsze uweżałem, że HVAC to poprostu nieporozumienie. Nie można traktować wentylacji klimatyzacji i ogrzewania bez mowy o dobrej izolacji. Ponieważ skuteczna izolacja i wentylacja powoduje, że ogrzewanie jest marginalne a klima zbędna, to ktoś kto żyje ze sprzedaży klimy czy centralnych systemów ogrzewania musi zwlaczać izolację (nawet podświadomie).