Gość: student
2007-10-10 00:00
Kanały wentylacyjne z poliestru Duct Sox
Witam,
czy ktos z forumowiczów spotkał sie z elastycznymi kanałami wentylacyjnymi do uzytku w halach przemysłowych. W Ameryce nazywa sie to: FABRIC AIR DISPERSION SYSTEM.
Czy może jest w Polsce jakiś przedstawiciel handlowy który sprzedaje takie cuda.
Gość: Marek
2007-10-10 00:00
Re:Kanały wentylacyjne z poliestru Duct Sox
Witam
Zaprojektowałem i zamontowano takie kanały na fabryce SHARPa pod Toruniem. Osobiście polecam. Kosztowo podobno też całiem przyzwoicie to wypada. Produkt włoski dystrubutor Kalowent z Sosnowca. Tel Pan Janusz Kalinowski 693 365 810
Gość: Bolek
2007-10-10 00:00
Re:Kanały wentylacyjne z poliestru Duct Sox
Zanim to zaprojektujesz przejedź się do Centrum handlowego Auchan na Bielanach we Wrocławiu i zobacz jak taka instalacja wygląda po 2 latach pracy. Generalnie w normlanych instalacjach po jakimś czasie w okolicach nawiewników pojawia się syf i brud. Wynika to z braku jakiegokolwiek serwisu tych instalacji, nikt nie czyści oraz nie wymienia filtrów w centrali itd. W tymże centrum we Wrocku pięknie widać tego efekty. W tych kanałach nawiew odbywa się na całej ich długości więc kurz i syf odkłada się również na całej długości. Cała instalacja wygląda po prostu "pięknie". Na dodatek kanały są w kolorze białym co tylko potęguje ochydne wrażenie.