Gość: Tomek
2007-11-01 00:00
Kanał wentylacyjny do okapu
Witam,
Początek jest standardowy. W kuchni miałem tylko jeden kanał wentylacyjny i musiałem dodać drugi do okapu (będzie kuchenka gazowa). Ponieważ nie chciałem przekuwać ściany, by w ten sposób odprowadzić powietrze z okapu kuchennego wykombinowałem trochę inaczej.
Domurowałem do komina coś w rodzaju szerokiego dodatkowego kanału, przez który można puścić np. dwie rury flex. Połowa tego kanału jest już zajęta przez rurę flex do rozprowadzenia powietrza kominka z parteru na piętro. W drugiej połowie zamierzam umieścić rurę do odprowadzenia powietrza z okapu, poprzez poddasze, aż do kominka wentylacyjnego z dachówki.
1. Z czego powinna być rura łącząca okap kuchenny z dachówką wentylacyjną: flex czy przykładowo rura plastikowa PCV (taka kanalizacyjna, sztywniejsza od flex).
2. Czy rurę okap-dachówka należy owinąć wełną by odizolować od biegnącego obok kanału z ciepłym powietrzem z kominka?
3. Czy przy odprowadzaniu powietrza z kominka na dach może coś się skraplać. Czy w związku z tym warto uformować z rury (spiro albo PCV) coś w rodzaju syfonu. Ktoś mi coś takiego doradził, ale nie potrafił powiedzieć dlaczego tak warto zrobić.
Gość: gość96
2012-08-14 12:54
Re: Kanał wentylacyjny do okapu