Gość: slawek
2008-10-30 00:00
Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej

Proszę szanowne koleżeństwo o wyrażenie swojej opini na następujący temat :
znana w trójmieście firma deweloperska "Allcon osiedla"na swojej jak to sami mówią sztandarowej inwestycji zastosowała następujące rozwiązanie wentylacji grawitacyjnej................... dziury w stropie , zarówno w kuchni jak i łazience - piękne okrągłe dziury o średnicy 150 mm ........................ .
Moje pytanie brzmi :
a) czy to przestępstwo
b) czy to nowatorskie genialne podejści do tematu wentylacji
c) czy to powrót do korzeni polskiego budownictwa mieszkaniowego (patrz Kurna Chata)
Gość: radekklimat
2008-10-30 00:00
Re:Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej
a moze zostawili dziury zeby kazdy sobie sam poprowadził kanały
ewentualnie nie musisz tam mieszkac
Gość: bud.
2008-10-30 00:00
Re:Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej
jest to niezgodne z art. 5 Prawa Budowlanego, poproś ich o charakterystykę energetyczną swego mieszkania - jeżeli coś takiego odebrali to musieli poświadczyć nieprawdę więc zgłoś to do prokuratury
Gość: mily_26
2008-10-31 00:00
Re:Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej
Dowiedz sie najpierw czy te otwory napewno do tego byly przeznaczone,jesli tak to zrob tak jak tu kolega ci podpowiedzial,to jest niedopuszczalne zeby w ten sposob imitowac wentylacje!
Gość: kibic
2008-10-31 00:00
Re:Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej

Czepiają się PZPN-u a na budowach to co jest. Meczu mogę nie oglądać a w mieszkaniu mieszkać muszę.
Gość: qwert
2008-10-31 00:00
Re:Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej
a moze to dziura do srania "na małysza"
Gość: gość
2008-11-06 00:00
Re:Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej
a może być tak że na te dziury zakładasz kratkę okrągłą fi 150, a przewód dalej idzie w stropie i łączy się z pionem? nie wiem co to za patent ale jeśli tak jest ( a dlaczego nie zrobili kratki w ścianie?) to w czym problem?
Gość: S MARC
2008-11-06 00:00
Re:Jak prowadzić przewody wentylacji grawitacyjnej
Sławeczku!
Sztandarową inwestycją w Gdańsku było Osiedle Chrobry FORTU! Jak wiesz za ECS - pęknięte i krzywe ściany w projekcie FORT zdobył główną nagrodę. A Ty się czepiasz dziur. Przecież zgodnie z Prawem budowlanym, to Ty odpowiadasz za lokal.Jak wiesz w zależności od kierunku wiatru i pory roku wentylacja działa albo nie działa. Teraz pomoich wystąpieniach w sprawie określenia kierunku działania grawitacji w Polsce uprawnieni mają wątpliwości boją się prowadzić jakiekolwiek rury. Bo wszystkie wyroby budowlane mają być oznakowane. Ale jak oznaczyć na rurze kierunek grawitacji? Jak założą taką rurę w odwrotnym kierunku, to wentylacja działa nie do nieba, tylko odwrotnie. Więc lepiej nie zakładać rury! jak przyjdzie kominiarz z odbiorem , to Ty się będziesz tłumaczył jako właściciel. Może zwędziłeś rurę? Tylko jest jeden problem, ponieważ grawitacja zbyt często się zacinała, to zwiększono średnicę na fi 160! Czy ci architekci tak jak i moi nie kończyli Politechniki Gdańskiej?!
Jak chcesz zobaczyć przegląd po europejsku, to zapraszam na CHROBREGO. To jest najbardziej utytułowane osiedle cudów. 13.11.2008 r. 11-19 będzie próba ustalenia kierunku grawitacji! Jest jeden problem otóż Prokurator w dniu 28.12 2005 r. zabłądził i nie przyszedł do Sali 1 tutejszej siedziby Sądu R II Wydział Karny na ul Chrobrego 80A/2! No i chyba dam ogłoszenie do prasy, bo aby wznowić postępowanie Np o brak ław kominiarskich, bez których nie uda się nic wrzucić do komina, to muszę go odnaleść! Kupiłem już nawet jabłka, aby powtórzyć eksperyment przypisywany Newtonowi. Wiesz jaki to zaszczyt! Może razem ustalimy jak działa grawitacja w kominie? Bo wszedzie stężenie CO2 rośnie, tak że nikt już nie pamięta jego nazwiska, nawet Sąd! Może Ty mi pomożesz, a ja Tobie?
Na tą próbę zaproszę wszystkich w ramach:
ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA
(WHO)
"Zgodniezgodnie z prawem człowieka do zdrowia, każdy człowiek ma prawo oddychać zdrowym powietrzem wewnętrznym!"
Zasady sformułowane w dokumencie
"PRAWO DO ZDROWEGO POWIETRZA WEWNĘTRZNEGO"
powstałym na spotkaniu grupy roboczej WHO
w dnia15-17 maja 2000 roku w Holandii.
1. Zgodnie z prawem człowieka do zdrowia, każdy człowiek ma prawo oddychać zdrowym powietrzem zewnętrznym.
1.zasadą respektowania autonomii, każdy człowiek ma prawo do otrzymania informacji dotyczącej ekspozycji na oddziaływanie potencjalnie szkodliwych czynników oraz uzyskania efektywnych środków kontroli nad przynajmniej częścią emitowanych w pomieszczeniach zanieczyszczeń.
3. Zgodnie z zasada nie czynienia zła, do powietrza wewnętrznego nie powinno być wprowadzane żadne zanieczyszczenie w stężeniu mogącym spowodować niepotrzebne ryzyko dla zdrowia poddanego ekspozycji użytkownika.
4. Zgodnie z zasadą "czynienia dobra", wszyscy ludzie, grupy i organizacje związane z budynkami, zarówno prywatnymi, użyteczności publicznej, w tym również rządowymi, ponoszą odpowiedzialność za wydanie zalecenia lub wykonane prace służące do zapewnienia akceptowanej przez użytkowników jakości powietrza.
5. Zgodnie z zasadą sprawiedliwości społecznej, socjoekonomiczny status użytkowników nie powinien wpływać na ich dostęp do zdrowego powietrza wewnętrznego, natomiast stan zdrowotny może determinować specjalne potrzeby określonej grupy ludzi.
6. Zgodnie z zasadą odpowiedzialności, wszystkie zainteresowane omawiana problematyką organizacje powinny ustalić jasno sprecyzowane kryteria służące do oceny i oszacowania jakości powietrza w budynku oraz jej wpływu na zdrowie ludzi, jak również na środowisko zewnętrzne.
7. Zgodnie z zasadą zachowania ostrożności, tam gdzie występuję ryzyko ekspozycji na szkodliwe powietrze wewnętrzne, pojawienie się niepewności nie powinno być wykorzystywane jako powód dla opóźnienia wykonania kosztownych pomiarów, służących do przeciwdziałania takiej ekspozycji.
8. Zgodnie z zasadą "truciciel płaci", "truciciel" jest odpowiedzialny za jakąkolwiek wyrządzoną szkodę i/lub odniesiona korzyść wynikającą z ekspozycji innych osób na niezdrowe powietrze wewnętrzne. "Truciciel" jest również odpowiedzialny za migrację zanieczyszczeń oraz zapobieganie ich powstawania.
9. Zgodnie z zasadą zachowania równowagi, zdrowie i problemy środowiska zewnętrznego nie mogą być rozpatrywane oddzielnie, a zapewnienie zdrowego powietrza wewnętrznego nie powinno być kompromisem pomiędzy globalną a lokalną integralnością ekologiczną lub prawami przyszłych pokoleń.
[ The Right to Healthy Indoor Air, Raport on a WHO Meeting, BILTHOVEN Holandia 15-17 maja 2000 roku.]