Gość: Bolgart
2012-12-11 12:12
Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
Witam szanownych forumowiczów.
Jestem współwłaścicielem restauracji, w lokalu mamy ciągły problem z wentylacją kuchni, usuwaniem dymu i zapachów z niej. Nie instalowałem jakiejś specjalnej wentylacji, jest standardowa kratka wentylacyjna i okap, ale zastanawiam się nad jakimś innym rozwiązaniem, bo zdarza się że klienci się skarżą na zapachy.
Czy możecie podsunąć mi jakieś rozwiązanie, bo nie ukrywam że nie za bardzo się na tym znam.
Gość: csw
2012-12-12 11:10
Re: Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
Możen e warto pomyśleć nad lampami UV coś jak mają okapy Jeven,Halton ale niekoniecznie ich produkcji.
Gość: Greg
2012-12-12 14:37
Re: Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
Potrzebna jest prawidłowo zaprojektowana instalacja wentylacji mechanicznej - okapy jak najbardziej z Haltona mają bardzo dobre rozwiązania.
Gość: Dariusz Kujaga
2012-12-13 20:32
Re: Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
Jesli jest Pan z W-wy mogę podjechać i coś zaproponować.
dariusz.kujaga@hts.net.pl
Gość: Marek Zubert
2012-12-14 17:37
Re: Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
Rozwiązaniem będzie dobra wentylacja mechaniczna, teraz pewnie drugi wyciąg jest w toalecie i jak chodzi to powietrze z kuchni idzie na salę. Najlepiej to zrobić wentylację nawiewno wywiewną, z odzyskiem ciepła. Tego typu dobre rozwiązania można znaleźć na stronie firmy Semi-finland.
Gość: MORKISZ
2012-12-17 14:15
Re: Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
[quote: Marek Zubert]Rozwiązaniem będzie dobra wentylacja mechaniczna, teraz pewnie drugi wyciąg jest w toalecie i jak chodzi to powietrze z kuchni idzie na salę. Najlepiej to zrobić wentylację nawiewno wywiewną, z odzyskiem ciepła. Tego typu dobre rozwiązania można znaleźć na stronie firmy Semi-finland.

Jeśli na sale docierają zapachy kuchenne, to moc wentylatora w okapie jest zbyt mała, można wymienić okap ewentualnie nawiewniki wyporowe zamontować lub zrobić tak jak wspomina kolega powyżej.
Gość: PP
2012-12-18 11:54
Re: Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
[quote: Marek Zubert]Tego typu dobre rozwiązania można znaleźć na stronie firmy Semi-finland.

Ostatnio montowałem ich systemy - całkiem w porządku.
Gość: Hubert
2012-12-18 15:44
Re: Jak pozbyć się zapachów z kuchni?
Jeśli jest to restauracja to powinna mieć odpowienio zorganizowaną dystrybucje powietrza. W dużej mierze powinno być to opisane w opracowaniu tzw. Technologii dla Zakładu Gastronomicznego. Na jej podstawie wykonuje sie projekt wentylacji i zatwierdza przez Sanepid. Zapachy nie powinny sie rozprzestrzeniać po sali. Wygląda z Twojego opisu na to, że instalacja jest bardzo prosta (okap i kratka) i prawdopodobnie powietrze przepływa w sposób niekontrolowany. Napisz coś więcej. Masz pomierzone wydatki/ilości powietrza na okapie i kratce?