Gość: praktykant
2005-09-12 00:00
Istotne odstępstwa
Czy wykonanie instalacji wentylacyjnej pełniącej również funkcję ogrzewania jest istotnym odstępstwem od projektu, który zakładał centralne ogrzewanie wodne i wentylację grawitacyjną?
Gość: gosc
2005-09-13 00:00
Re:Istotne odstępstwa
No raczej...
Gość: T. Brzęczkowski
2005-09-13 00:00
Re:Istotne odstępstwa
jak bym nawet nazwał raczej totalną głupotą. Łączenie ogrzewania, sterowanego wyłacznie parametrem temperatury z wentylacją dopasowaną do ilości osób inaczej nazwac się nie da.
Są pmieszczenia o różnych potrzebach ciepła, np masz gości, chcesz więcej powietrza a mniej ciepła, lub kuchnia w której się pichci.
kolejną wadą takiego rozwiązania są koszty siłowników w poszczególnych pomieszczeniach sterowanych termostatami...
Gość: praktykant
2005-09-13 00:00
Re:Istotne odstępstwa
TB jak zwykle nie na temat odpowiada. Zapewniam, że nie mam problemów ze sterowaniem takim układem i spełnia on oczekiwania inwestora oraz wymagania przepisów. Najlepszy dowód, że inwestorzy wyrażają zgodę na taką zmianę. A to pociąga za sobą skutki jak w pytaniu "czy są to istotne odstępstwa czy nie?"
Gość: T. Brzęczkowski
2005-09-13 00:00
Re:Istotne odstępstwa
Przepraszam , że się wtąciłem .
Podtrzymuję co napisałem o wszytkich co łączą wentylację z ogrzewaniem.
A inwestorom mogę tylko wyrazić ubolewanie.
Gość: Slawek
2005-09-24 00:00
Re:Istotne odstępstwa
Na konserwatyzm i brak otwarcia na nowe rozwiazania techniczne nie ma rady. Mozna tez nie miec telewizora i oswietlenia elektycznego w domu i tez da sie zyc. Najlepiej zapisac sie do Amiszy. Czlowieku jakie ty widzisz wady w tym systemie. zaprojektuj oddzielnie ogrzewanie wodne, wentylacje i doloz do tego rekuperacje w domu jednorodzinnym. policz i powiedz inwesterowi ile to bedzie kosztowac. To jest dopiero totalna glupota.
Gość: T. Brzęczkowski
2005-09-26 00:00
Re:Istotne odstępstwa
Rozdzielenie tych systemów zdecydowanie wpływa na obiżenie inwestycji (możemy siąść i porównać) To po pierwsze, po drugie, stosowanie systemów centralnego ogrzewania ze względu na wysokie koszty eksploatacji i nie do przyjęcia niski komfort nie da się zastosować w domach skutecznie izolowanych i wentylowanych (40 kWh/m2 na rok)
Ponieważ dom budujemu na trochę dłużej niż 5 lat, to skuteczna izolacja i wentylacja nie jest głupotą... www.nie-co.pl