Gość: Paweł
2008-11-10 00:00
Hafciarnia-przemysł włókienniczy
Witam serdecznie.
Temat dotyczy wentylacji w pomieszczeniu hafciarni, 3m wysokości, cztery maszyny do wykonywania haftów (ustawione po długości pomieszczenia. Problem tkwi w tym, że kobiety tam pracujące używają specjalnych kleji w sprayu do przyklejania ozdóbek na odzież, a co za tym idzie klej ten jest wszędzie - na maszynach, podłodze a co gorsze w drogach oddechowych tych kobiet. Proponuję zastosować tam wentylację wyporową (nawiew dołem, wyciąg górą), a jako urządzenie centralne rekuperator. Zastanawiam się nad krotnością wymian oraz systemem filtracji. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał przyjemność zajmować się podobnym tematem i jest w stanie coś podpowiedzieć?
Gość: dd
2008-11-11 00:00
Re:Hafciarnia-przemysł włókienniczy
tak na gorąco -
nawiew górą a wywiew dołem był by lepszy chyba
bo psikają niżej niż mają twarz prawda? a tak to syf pójdzie do góry.
pozdrawiam
Gość: Paweł
2008-11-11 00:00
Re:Hafciarnia-przemysł włókienniczy
to prawda - psikają niżej niż mają twarz, tylko jak nawiew górą to obawiam się, że cały ten syf osiądzie na odzieży do których przyklejają te ornamenty i maszynach na których to wykonują. Owszem wymiana powietrza zajdzie, tylko co z tymi zanieczyszczeniami. Powiem szczerze nie wiem jak to do końca ugryźć.
Gość: the Q
2008-11-13 00:00
Re:Hafciarnia-przemysł włókienniczy
Myślę, że może łatwiej było by do tego podejść z punktu widzenia przemysłówki. Zastosować przy stanowiskach pracy odpowiednie odciągi przy stanowiskach spryskiwania, a potem powinno się zamontować jednostkę filtrującą. Problem może tkwić w wybuchowości tego kleju, ale odpowiednie dobranie urządzeń instalacji i przewodów powinno rozwiązać sprawe. Pozdrawiam
Gość: GG
2009-01-30 00:00
Re:Hafciarnia-przemysł włókienniczy
Nawiązując do tematu - mam podobny problem i nie wiem jak go rozwiązać. Zastosuje odpowiednie odciągi przy stanowiskach spryskiwania, z odpowiednią filtracją i wentylatorem wyciągowym w wersji przeciwwybuchowej (całość jako osobny układ). A co z wentylacją ogólna całego pomieszczenia?
Gość: GG
2009-02-03 00:00
Re:Hafciarnia-przemysł włókienniczy
Czy ktoś z szanownego grona forumowiczów jest w stanie pomóc w tym temacie, udzielić konstruktywnych rad?
Gość: S
2009-02-11 00:00
Re:Hafciarnia-przemysł włókienniczy
Żeby było co odciągnąć, trzeba najpierw nawiać... Znaczy jakieś minimum świeżego powietrza na osobę + procesy technologiczne + urządzenia itd itp.