Gość: Darek
2007-09-22 00:00
Gwizdanie w instalacji grzewczej
Dzień dobry mam problem pomóżcie:/
Mieszkam w bloku na 4 piętrze. Jak tylko włączą ogrzewanie to natychmiast słychać świst(podobny dzwięk wydaje gwizdek czajnika), nie ma znaczenia czy ustawie zawór na 0 czy 5 gwizdanie wciaż jest takie samo. Zmienia sie ono tylko podczas przekręcania zaworu ale kiedy ustawie jakaś wartość powraca uporczywy dzwiek. Nie radze sobie z tym problemem.
Gość: xxx
2007-09-27 00:00
Re:Gwizdanie w instalacji grzewczej
Proszę to zgłosić do administracji swojego budynku. Piszczenie powoduje uszkodzona kryza lub jej brak pod którymś z pionów co.
Gość: S...
2007-09-27 00:00
Re:Gwizdanie w instalacji grzewczej
Wszyscy inni lokatorzy w pionie (większa część bloku) mają zakręcone grzejniki bo oszczędzają. Jak odkręcisz grzejnik, to cała woda wali Twoim pionem !!!
Gość: SWAT
2007-10-02 00:00
Re:Gwizdanie w instalacji grzewczej
Zainstaluj pod pionem w piwnicy regulator różnicy ciśnienia z zaworem towrzyszącym. On przejmie nadwyzkę ciśnienia i zapewni bezszumową prace zaworowi termostatycznemu przy grzejniku. Moge polecić ci szwedzką firme Tour&Andersson (www.imi-international.pl) Zawór STAP + zawór towarzyszący STAD z odwodniem do którego jest wpieta rurka impulsowa i sygnał ciśnienia podawany jest na STAPA. Kostz w porówniu z efektami jest śmieszny.
Równiez polecałbym odpowietrzenie całej instalacji, tylko dodam że automatyczne odpowietrzniki działaja tylko w momencie napełniania instalacji natomiast potem sa bez urzyteczne a do instalacji dostaje sie cały czas powietrze. Polecałbym przy wysokosci budynku do 15 m separator powietrza firmy Pneumatex