Gość: Łukasz
2009-04-22 00:00
Głośna wentylacja?!
Witam, w temacie wentylacji jestem kompletnym laikiem wiec proszę o wyrozumiałość. Od niedawna mieszkam w nowym mieszkaniu w bloku na ostatnim (trzecim) piętrze i mam problem z odgłosem pracujących wentylatorów, który dobiega z kratek wentylacyjnych. Najgłośniej jest w toalecie, po wejściu do toalety czuć jak powietrze jest zasysane do kratki wentylacyjnej. Dźwięk pracującego wentylatora słychać na przedpokoju. Czy można coś z tym zrobić? Dodam, że w kuchni wentylator pracuje dużo ciszej. Wentylatory pracują 24 godziny na dobę, nie mam możliwości wyłączenia ich. Może są jakieś normy, które określają głośność w przypadku takiej wentylacji. Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Gość: .
2009-04-22 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Gość: mily_26
2009-04-23 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
musisz to zglosic do administracij budynku ktora musi skontaktowac sie z firmoa ktora dobierala wentylatory do tej grawitacji i maltretuj ich o tlumiki!!! znam temat z zycia u mojej babci tez tak bylo zrobilem maly zament i tlumiki zalozyli!!!pozdrawiam!!!
Gość: Deerhunter
2009-04-24 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
K<onieczna jest regulacja instalacji zakończona protokołem skuteczności wentylacji - pisz do administracji. Istnieje błędne przekonanie, że wentylacja zbyt duża - to wentylacja dobra - nieprawda. Tolerancja pomiędzy natężeniem przepływyu projektowanym a rzeczywistym wynosi +/- 10 %. W przypadku nadmiaru - masz hałas.
Gość: Łukasz
2009-04-27 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Ok dzięki za poradę, właśnie jestem na etapie pisania pisma zobaczymy, co to pomoże.
Gość: Projektant Nie Biorący
2009-04-28 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
powyższy pomysł aby gnębić jest doibry chociaż jak błąd popełnił projektant, a nie Wykonawca, to niech projektant płaci z OC za nieróbdztowe i niewiedzę. Niestety nie ten ma racje, kto się zna na rzeczy, ale ten kto da najniższą cenę ofertową. Współóczuję użytkownikom, architektom i wykonawcom. Jak nie wiecie czy projekt jest dobrze zrobiony, to zamówcie za 700PLN+VAT opinie na temat projektu , który w obecnych czasach jest robiony przez dzieciaków ze studiów, handlowców albo "Alibabe i 40 rozbójników". Zanim zapłacicie za spieprzony projekt sprawddzie go przez rzetelnego projektanta, za parę gównianych groszy, bo potem 5 razy tyle wydacie na swoje nerwym, przeróbki, itd, aby naprawić partactwo studenta.
Gość: spostrzegawczy
2009-04-29 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
wejdź na dach i zobacz czy wentylatory stoją na tłumikach czy na samej podstawie ( blacha z pierścieniem).Zawsze możesz podpowiedzieć żeby wentylator przeniesiono " w bok" po dachu i dołożyć kolano jak już jest tłumik w pionie a tłumik " położyć po dachu.
Na krótką metę włóż kawałek działki filtracyjnej na powierzchnię kratki w wc.
Gość: Elżbieta
2009-05-05 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Witam
Sąsiaduje z garbarnią skór i na okrągło chodzi głośny wentylator nawet do 19 .Czy mogę coś z tym zrobić,nadmienię,że byłam u właściciela trzy razy z prośą o wytłumienie lub wymianę wentylatora,bez echa,Dziękuje i pozdrawiam
Gość: spostrzegawczy
2009-05-05 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Powiem tak albo Cię czeka długa walka bo są normy hałasu, wydział ochrony środowiska itd....Zakład będzie się z Tobą bawił w kotka i myszkę.
Spróbuj po dobroci.Niech sk........... zrobi zasłonę z blachy wyłożonej wełną w środku między Tobą a wentylatorem.Nawet zamów i daj do łapy niech zamontuje.
Gość: Elżbieta
2009-05-05 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Bardzo dziękuje,nie chce się ciągać po urzędach to walka z wiatrakami.Facet prosił o tydzień bo nawał,minął miesiąc i nic.W między czasie byliśmy u niego,mówi tylko zrobię dajcie mi czas .Zaproponowałam nawet ,że mój elekrtyk mu zamontuje nowy,ja mam swojego odparł :-(
Gość: spostrzegawczy
2009-05-05 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Jaki wentylator? Na dachu grzybek? w ścianie osiowy?Jeśli w ścianie to wymiary otworu wylotowego ? Jeśli na dachu postawi się " ściankę zasłaniającą " wyjca z Twojej strony.Coś doradzę a w swoim miejscu zamieszkania zamówisz tzw.ekran coś ala te ścianki przy autostradach.
Gość: Elżbieta
2009-05-05 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Ja go nie widzę tylko słyszę ale podejrzewam,że jest w bocznej ścianie skierowany akurat na moją posesje . To zwykły barak,tylko ma większą kubarurę,ścianki nic nie dadzą w ogrodzie jak słyszę go na pierwszym piętrze przy zamkniętym oknie.
Gość: spostrzegawczy
2009-05-05 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Wyobraź sobie stół z czterema nogami przykręcony nogami do ściany w miejscu gdzie jest wentylator.Stół to taka " ścianka " co " odbija hałas ".To na pewno pomoże zmniejszyć dokuczliwość wentylatora.Wysokośc "nóg" uzależniona od wydajności wentylatora.
Gość: Elżbieta
2009-05-05 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Tylko czy on się zgodzi na takie rozwiązanie a ten niby"stół" to miałaby być blacha z wełną czy co innego.
Gość: S MARC
2009-05-06 00:00
Re:Głośna wentylacja?!
Co za rady! Jest wiosna, a więc pra przeglądów "wentylacji". Łukasz zadbaj o przegląd, a problem wentylatora sam się rozwiąże, zobaczysz: kominiarza on wrzuci kulę przez komin i po kłopocie! A wentylator i tak musisz zlikwidować! Jest nielegalny! Sam musisz zacząć asymilować biopaliwo z CO2. Uwaga Łukasz! Ważne
Minister infrastruktury zapwewne i tak nie ustali kierunku grawitacji dla CO2 dla Polski, pomimo Dyrektyw UE. Nie masz wyjścia. Zabierz tylko z garażu samochód, a z kuchni mikrofalówkę, bo to Pan kominiarz też może ci rozwalić!