Gość: Mat
2012-11-01 13:30
Film SMAY
Czy widzieliście ten film SMAYa ?. Czy ten efekt kominowy muszę uwzględniać w projektowaniu nadciśnienia klatek schodowych ?

http://www.youtube.com/embed/6hv6RlUgTgA
Gość: radkul
2012-11-03 17:54
Re: Film SMAY
witaj.
o ciągu kominowym, który może wpłynąć na regulację ciśnienia w klatce schodowej możemy mówić przy budynkach o wysokości powyżej 50 m.
jeżeli chodzi o niższe klatki to nie ma co wchodzić w koszta związane z bardzo rozbudowaną automatyką. Najlepsze doświadczenie w tej dziedzinie ma firma BSH i z doświadczenia wiem, że jak się zgłosisz do oddziału w regionie, w którym działasz, to na drugi dzień dostaniesz opracowany system regulacji ciśnienia z obliczeniami i doborami urządzeń.
Gość: Olek
2012-11-04 17:56
Re: Film SMAY
Witajcie
Jeśli chodzi o doradztwo techniczne w SMAY w tym temacie dzwońcie do centrali w Krakowie.
Gość: Pit
2012-11-05 13:32
Re: Film SMAY
Z tą automatyką w Smayu nie jest do końca jak piszesz. Urządzenia są skompatkowane i nie różnią się efektem działania od maszyn innych firm (np. BSH). Koszty inwestycyjne i wartość urządzeń jest porównywalna lub atrakcyjniejsza. Co więcej iSway mają precyzyjniejszą kontrolę ciśnienia (presostaty) i automatycznie dostosowują się do nieszczelności klatki schodowej (nowa seria adaptive).
Gość: NIKO
2012-11-06 10:03
Re: Film SMAY
Ja projektuję BSH i nigdy się nie zawiodłam, wszytko działa jak należy.
Gdyby Smay miał takich handlowców jak BSH to na pewno odniósł by dużo większy sukces. Zresztą nigdy od BSH nie usłyszałam narzekania na Smaya i poddawania w wątpliwość ich rozwiązań, a z drugiej strony notorycznie widzę nieuczciwą konkurencję ze strony Smaya.
Uczciwości Panowie Życzę

pozdrowienia ze Śląska:)
Gość: Sławek
2012-11-06 23:40
Re: Film SMAY
Cześć
Napisz NIKO o jaką nieuczciwość ze strony SMAY Ci chodzi. Konkrety.
Gość: Maciek
2012-11-10 20:47
Re: Film SMAY
W oferowanych na rynku systemach największym problemem jest to że firmy same deklarują spełnienie parametrów przez oferowane systemy i urządzenia , a nikt ich nie sprawdza. Np. czy działają poniżej 3 s , a jeśli są już jakieś badania to czy są reprezentatywne dla całego typoszeregu urządzeń. Nikt nie wie czy te urządzenia przechodzą jakieś testy znormalizowane dla tego typu urządzeń. Czy te urządzenia mają jakieś testy na niezawodność działania ?
Gość: Olek
2012-11-15 20:34
Re: Film SMAY
Smay opublikował badania niezawodności w raporcie z IFI Aachen w Niemczech, ale czy to odnosi się do całego typoszeregu urządzeń i ktoś to kontroluje na codzień to nikt nie wie bo to badania nie obowiązkowe i nie objęte nadzorem niezależnj jednostki certyfikujacej.
Gość: Wykonawca
2012-11-16 14:19
Re: Film SMAY
A ja kupuje we FLAKTWOODS.
Mają dobre urządzenia, jeszcze lepsze ceny i konkretną obsługę techniczna.
Gość: Jacek
2012-11-16 18:38
Re: Film SMAY
Do wykonawcy.
Potwierdzam że maja dobrych doradców technicznych , ale napisz proszę w jakich klasach sytemu wg. PN/EN 12101-6 stosowałeś ich urządzenia : A , B , C , D - czy do wszystkich z uwagi na ilości dostarczanego powietrza tak samo się nadają ?
Gość: Tomek
2013-01-05 21:51
Re: Film SMAY
Czy zestawy do różnicowania ciśnienia nie powinny mieć jakiś certyfikatów / aprobat technicznych ?. W przypadku np.kanałów oddymiających Rockwool czy Promatu są ,a przecież w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 11 sierpnia 2004 roku w sprawie sposobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych wymienione są i zestawy do odprowadzania dymu i ciepła (z udziałem zewnętrznej akredytowanej jednostki certyfikującej) i zaraz obok zestawy do różnicowania ciśnienia . Może mi to ktoś wyjaśnić ?
Gość: profil
2013-01-07 20:42
smay - napowietrzanie klatek
Hej znawcy normy 101-6 -poczytajcie sobie jak nalezy wg jej zapisów efekt kominowy przy sprawdzaniu poprawności wykonania i działania zabezpieczenia pionowych dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem- to całe gadanie o efekcie kominowym to wielka ściema marketingowa SMAY-a. Próbują sprzedawać coś co niczym się nie różni zarówno od BSh, FLAKT-Woodsa jak i całej reszty zbudowanej na zasadzie wentylator napowietrzający+ oddzielnie klapa upustowa.
norma przewidując wystąpienie efektu kominowego w trakcie prób w sposób jasny i jednoznaczny określa procedurę- należy przed przystąpnieniem do prób dokonać wyrównania temperatur pomiędzy klatką a powietrzem zewnetrznym......

miłego wieczoru :)
Gość: realista
2013-01-07 22:54
Re: Film SMAY
zaraz zaraz
czyli przed przystąpieniem do prób należy przez kilka lub kilkanaście godzin dmuchać w klatkę ?????
rozumiem że skoro to ma odzwierciedlać w przyszłości rzeczywitą ewakuację
to dla poprawnego działania systemu nalezałoby przewietrzyć klatkę przez te kilkanaście godzin przed pożarem....
to może posadzic przy włączniku jasnowidza..... ;)

pozdrawiam tak myślących ...
i żeby spali spokojnie na ostatnich piętrach takich budunków....
Gość: profil
2013-01-08 22:18
Re: Film SMAY
poczytaj sobie wymagania co do sprawdzania poprawności doboru i wykonania urządzenia. Wyraźnie widac brak wiedzy skoro twierdzisz że kilka, kilkanaście godzin trzeba dmuchać jak to nazywasz.

reszta jest milczeniem
Gość: Louis
2013-01-10 13:53
Re: Film SMAY
kanały to urządzenia odprowadzajace ciepło i dym a system napowietrzania doprowadza odpowiednio świerze powietrze więc porównanie jest błedne.
pozdrawiam