Gość: Marcin
2010-09-28 11:01
Dobry kocioł potrzebny od zaraz
Witam wszystkich forumowiczów.Przez ostatnie 2 lata mieliśmy w domu piec KRZAK z Celestynowa,piec ten wykonany był na zamówienie ze wzgledu na niskie piwnice,tam właśnie mielismy kotłownie.Piec ten niestety nie sprawował sie dobrze,rozpalanie w nim było problematyczne,przy dokładaniu opału dymił straszliwie a czasem rzucał ogniem niemiłosiernie.Do tego wszystkiego należalo go czyścić co 2-3 dni i podkladac co 3-4 godziny.Jednym słowem diabeł wcielony.Na szczęście natura uwolniła mnie od tego kłopotu,duże opady i zalane piwnice dokonały dzieła zniszczenia.
Na dzień dzisiejszy przeglądam oferty ale ciężko jest się w tym połapać.Kotłownie przeniosłem na parter i piec zamierzam podłączyć pod komin o fi 150mm(rura azbestowa).Był u mnie przedstawiciel żubra(hajnówka) facet zrobił wrażenie taniego cwaniaka powiedział że od czopucha trzeba bedzie rozkuć komin i poszerzyc na wysokosc około 1,5m a później komin sobie poradzi.Cena takiego pieca to 3600zł.
Chodzi mi o piec 23kW(pow 220m2).Czy macie Drodzy forumowicze doświadczenia z piecami żubr,a może jakieś inne.chodzi mi o
1 jakość sprzetu
2 cena do 6000
3 opał drzewo/węgiel głownie
Łażenie do kotłowni co 3 godziny odpada,z kolei ograniczeniem jest komin.Proszę o pomoc
Gość: Darek
2010-09-28 20:47
Re: Dobry kocioł potrzebny od zaraz
Jeżeli nie chcesz dokładać co chwile do pieca to proponowałbym kocioł z podajnikiem na ekogroszek i możliwością spalania węgla i drewna na ruszcie wodnym. Sam korzystam z takiego kotła i jestem zadowolony. Mam kocioł Beta z firmy gizex i nie mogę powiedziec o nim złego słowa. Niezawodny, łatwy w obsłudze i czyszczeniu i ekonomiczny. U mnie grzeje czwarty sezon i nic się z nim nie dzieje. Niepamiętam adresu ich strony ale jak wpiszesz gizex w wyszukiwarce to powinno znaleźć i tam są opisy kotłów.