Gość: Marcin
2010-09-28 10:59
Dobry kocioł potrzebny od zaraz
Witam wszystkich forumowiczów.Przez ostatnie 2 lata mieliśmy w domu piec KRZAK z Celestynowa,piec ten wykonany był na zamówienie ze wzgledu na niskie piwnice,tam właśnie mielismy kotłownie.Piec ten niestety nie sprawował sie dobrze,rozpalanie w nim było problematyczne,przy dokładaniu opału dymił straszliwie a czasem rzucał ogniem niemiłosiernie.Do tego wszystkiego należalo go czyścić co 2-3 dni i podkladac co 3-4 godziny.Jednym słowem diabeł wcielony.Na szczęście natura uwolniła mnie od tego kłopotu,duże opady i zalane piwnice dokonały dzieła zniszczenia.
Na dzień dzisiejszy przeglądam oferty ale ciężko jest się w tym połapać.Kotłownie przeniosłem na parter i piec zamierzam podłączyć pod komin o fi 150mm(rura azbestowa).Był u mnie przedstawiciel żubra(hajnówka) facet zrobił wrażenie taniego cwaniaka powiedział że od czopucha trzeba bedzie rozkuć komin i poszerzyc na wysokosc około 1,5m a później komin sobie poradzi.Cena takiego pieca to 3600zł.
Chodzi mi o piec 23kW(pow 220m2).Czy macie Drodzy forumowicze doświadczenia z piecami żubr,a może jakieś inne.chodzi mi o
1 jakość sprzetu
2 cena do 6000
3 opał drzewo/węgiel głownie
Łażenie do kotłowni co 3 godziny odpada,z kolei ograniczeniem jest komin.Proszę o pomocGość: Tomek
2010-12-08 13:42
Re: Dobry kocioł potrzebny od zaraz
Jeżeli nie chcesz latać co chwile dokładać do kotła to kup kocioł z podajnikiem na ekogroszek i dodatkowym rusztem do spalania węgla i drewna. Ja mam taki kocioł i nie jestem uzależniony od jednego paliwa. Jeżeli trafi się sprawdzony ekogroszek w dobrej cenie to nie musze co chwila latać dokładać. Zmieniam tylko paliwo na sterowniku i tyle. Ja swój kocioł kupiłem w Pleszewie w firmie gizex - kocioł Beta.