Gość: czupryn
2006-06-06 00:00
Dobor komory zraszania???
Czesc.
Mam problem z doborem komory zraszania. Mam obliczone parametry powietrza za nagrzewnica i musze jeszcze powietrze nawilzyc przed wprowadzeniem go do pomieszczenia. Jak sie dobiera takie urzadzenie? Prosze o podanie wzoru, lub katalogu zjakiego moge dobrac albo jakis inny znany sposob :-) POzdrawiam.
Gość: Nawilżacz parowy
2006-06-14 00:00
Re:Dobor komory zraszania???
Rozumiem że to jakiś projekt z przedmiotu tematycznego na studiach? Bo zastanawiam się czy jeszcze ktoś bawi sie w komory zraszania (tyle z tym kłopotów higieniczno-technicznych). Ostatnie widziałem z połowy lat 80 :-).
Gość: Nawilżacz parowy
2006-06-14 00:00
Re:Dobor komory zraszania???
AHA... istotą miała być pomoc :-). Więc już odpowiadam. Dobór oczywiście zależy od wielu czynników (od paramtrów wody po konfigurację i ilość dysz w komorze itd, itp). Na pewno dużo na ten temat znajdziesz skrypcie POL. ŚLĄSKIEJ "Klimatyzacja" Nawrocki, Lipska (miałem z tego laborki ładnych pare lat temu). Być może coś jest też w bibli wentylacji-klimatyzacji prof. Malickiego? Ogólnie trzeba szukać w starszych publikacjach bo tak jak wcześniej pisałem ..... komory zraszania umarły śmiercia naturalną!!!