Gość: Beata
2008-03-11 00:00
Czy w kuchni można stosować wentylację prowadzoną w ścianie?
Czy w kuchni wg przepisów można stosować wentylację prowadzoną w ścianie za pomocą kratki, ponieważ nie ma możliwości zrobienia wentylacji grawitacyjnej?
Gość: Archie
2008-03-11 00:00
Re:Czy w kuchni można stosować wentylację prowadzoną w ścianie?
Na pewno wszyscy Ciebie Beatko zrozumieli. Musisz podać więcej szczegółów, ponieważ z tego co napisałaś to nie mam pojęcia co to dla Ciebie jest wentylacja w ścianie za pomocą kratki, a jaka to wentylacja grawitacyjna?
Gość: ?
2008-03-11 00:00
Re:Czy w kuchni można stosować wentylację prowadzoną w ścianie?
Bez "kratek" nie ma wentylacji grawitacyjnej, ale same "kratki", też wentylacji ( obojętnie jakiej ) nie zapewnią.
Gość: S MARC
2008-03-13 00:00
Re:Czy w kuchni można stosować wentylację prowadzoną w ścianie?
Beato jest to "wentylacja z grawitacją pozioma"? Nie wiem kto zaprojektował taką kuchnię, ale to geniusz. Żeczywiście trudno Ci poradzić jak żyjemy w kraju takich geniuszy. Archie zapewne chce wiedzieć jak wygląda reszka mieszkania i gdzie jest twoja kuchnia w stosunku do budynku- okna na ścianie itp. Bo sąpodobno jakieś przepisy, że gdyby na scianie były okna, ko twoje spaliny z kuchni musisz sama skonsumować. A może masz kuchenkę gazową we wnęce w scianie w WC? Możę nie wiesz, że i tacy genialni artyści coś takiego projektowali. Ale tam był kanał "wentylacyjny". O ile znam się na złośliwości "wspomagania grawitacji przez wiatry", to w WC i tak przeważnie jest nadmuch na mieszkanie. Ale w ramach dobrej rady proponuję: jak zrobisz 2 otwory w ścianie jeden u dołu, a drugi u góry ( tam dasz wylot rury z okapu i wentylator aby ciepłe spaliny zdążyły uciec z mieszkania) i zamaskujesz je zdjęciami prezesa i znanego polityka, to nikt tego chyba nie ruszy? Kto zaryzykuje skargę? Jak co to zwrócisz się ze skargą do sądu, że to są działania polityczne i wygrasz. Bo masz swobodę czcić legalnie wybranego przywódcę. Kominiarzowi zaś daj zgodnie ze zwyczajem łapówkę (zgodnie z dobrymi radami z tego forum i praktyką)! TVN sprawdził 95 % z nich nie zna się na niczym ale bierze.