Gość: F.R.
2009-08-05 00:00
Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
Witam,
mam ofertę od firmy montującej klimatyzację. chcę założyć u siebie w firmie 3 klimatyzatory naścienne po 3,5KW każdy. Co sądzicie o tych urządzeniach? Dodam że jestem kuszony 5 letnią gwarancją,
Gość: pomocny
2009-08-05 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
ODRADZAM - MONTOWAŁEM - WIĘC WIEM. CIĄGŁE NAPRAWY!
Gość: forys
2009-08-05 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
kup od nich lepiej Panasonica
Gość: GWIZERA
2009-08-06 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
nie polecam.
Gość: Zuza
2009-08-06 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
A co to za marka? Pierwsy raz o niej słyszę. Pewnie tanocha jakaś.
Gość: S MARC
2009-08-06 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?

F.R. (gościu). Ty się zastanów co ty chcesz zrobić! Chcesz zmienić klimat globalnie? Elekt 3x po3,5KW każdy na pewno zauważysz na swoim liczniku. Ci co Ci. Ja jako częściowo DOTLENIONY ekspert z innej branży niż budowlana i saniatarma ( to cytat z GIS) to Cię ostrzegam:Tak radzą Ci spece od efektu cieplarnianego. F. R normalnie klimatyzator działa jak rewersyjna lodówka. A Ty zapewne chciał byś mieć komfort z oddychaniem i żebyś się nie pocił jak mysz z powodu CO2 > 2000 ppm. F.R. to musisz kupić rekuperatory. Ile nie wiem. Centralny nie wiem czy zrobisz i nie wiem, czy Ci go nie slkopią. Mały, to moc 100 x mniejsza, a parametry odzysku ciepła lepsze i stosunki mocy do odzysku nieporównywalnie korzystniejsze! To też odczujesz na swojej kieszeni, ale pozytywnie. Mały rekuperator ścienny w sypialni 30 W mocy wentylatora uchroni cię od chrapania i udaru mózgu. Nie wspomnę o osteoporozie, która Ci grozi jak będziesz słuchał kominiarzy, albo tych od klimatyzatorów. Pamiętaj: KWASICA MÓZGU NIE BOLI!
Gość: chłodnik
2009-08-06 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
S MARC - coś Ty wąchał?!? A może w aptece dali Ci jakieś psychotropki? Pomyliłeś sobie tematy. Jeżeli uważasz, że rekuperatorem jesteś w stanie schłodzić pomieszczenia to czytaj dalej ulotki z central:)
Rekuperatory idealnie sprawują się w budynkach pasywnych, jeżeli wiesz co to znaczy, oraz w nowym budownictwie.
Podejrzewam, że F.R. zaadoptował jakieś pomieszczenia i próbuje stworzyć sobie normalniejsze warunki pracy. W starszych budynkach nawet najlepsza centrala nie da Ci zamierzonego efektu.
Pisząc "Elek 3 x po 3,5 każdy" znowu jesteś w błędzie. To jest moc chłodnicza a nie elektryczna. Poza tym po osiągnięciu ustawionej temperatury, pracuje tylko wentylator, o poborze ok. 40 - 60 [W]. Poczytaj sobie troszkę literatury i dopiero zabieraj głos, albo odstaw tabletki:)
To jest straszne, że klienci mają kontakt z takimi ludźmi
jak S MARC. Później trzeba wszystko odkręcać, przerabiać, a najgorzej wychodzi na tym klient, bo płaci podwójnie.
F.R. wybór należy do Ciebie. Nie wiem ile kosztują te klimatyzatory, nie znam ich, ale jeżeli dają 5 lat gwarancji to przez ten czas będziesz miał spokój. Warunkiem pewnie będą dwa płatne przeglądy w ciągu roku. Najważniejsze, żeby firma która to będzie zakładała będzie miała doświadczenie i renomę. Poproś o adresy obiektów z Twojej okolicy w których zamontowali już takie urządzenia. Wydatek na 3 klimy to nie jest 100 zł, lepiej sprawdzić jak montują i co mówią o nich inni. Żebyś nie trafił na takiego S MARCA.
Pozdrawiam normalnie myślących.
Gość: mirek
2009-08-07 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
pracuje w chlodnictwie od wielu lat klimatyzatora tej firmy nie widzialem na oczy,dlatego lepiej go nie kupowac.tak samo jak nietypowego samochodu,motocykla czy urzadzenia elektronicznego.
Gość: Roman
2009-08-07 00:00
Pytanie do fachowców
Witam !
Wskakuję z innym tematem, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi specjalisty: czy sprężarka z klimatyzatora typu "inverter" pracuje na prąd stały czy zmienny ?
Gość: mirek
2009-08-07 00:00
Re:Czy mam kupić klimatyzatory INTEC ?
moze pracowac na prad zmienny trojfazowy lub na prad staly jednofazowy.opis jest na tabliczce sprezarki.