Dodaj ofertę za darmo

Czerpnia ścienna

  • 2005-06-18

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Czerpnia ścienna

    Zgodnie z "Warunkami technicznymi..." odległość czerpni ściennej od wywiewek kanalizacyjnych winna wynosić min. 8m. A jaką odleglość należy zachować od wyrzutni dachowych?

    Gość: Brygida

  • 2005-06-20

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    odleglosc miedzy czerpnia a wyrzutnia dachowa powienna być w granicach 10 m.

    Gość: hanka

  • 2014-07-22

    Zapytaj o reklamę | Promowanie w portalu

    Reklama Google

  • 2006-01-16

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    Witam!
    A czy czerpnia ścienna (kratka nawiewna) może być sytuowana na poziomie 0 - 2m od poziomu terenu??????

    Gość: Przemek

  • 2006-01-16

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    Witam!
    A czy czerpnia ścienna (kratka nawiewna) może być sytuowana na poziomie 0 - 2m od poziomu terenu??????
    wszelkie wątpliwości rozwieje dokładne przeczytanie najnowszej wersji warunków technicznych (naprawde)

    Gość: szoł-men

  • 2006-01-17

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    Czyli - NIE

    Gość: Przemek

  • 2006-01-17

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    czerpnie moga byc zlokalizowane dowolnie w budynku na ścianie czy dachu.Gdzie ci sie podoba i architekt się zgodzi.
    Warunkiem jest dystans pomiędzy czerpnią a wyrzutnią.

    Gość: Wally

  • 2006-01-19

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    A jednak co z "Warunkami technicznymi......" ???:
    § 152.
    1. (.........)
    2. (.........)
    3. Czerpnie powietrza sytuowane na poziomie terenu lub na ścianie dwóch najniższych kondygnacji nadziemnych budynku powinny znajdować się w odległości co najmniej 8 m w rzucie poziomym od ulic i zgrupowania miejsc postojowych dla więcej niż 20 samochodów, miejsc gromadzenia odpadów stałych, wywiewek kanalizacyjnych oraz innych zródeł zanieczyszczenia powietrza.
    (i UWAGA: !!!!!!!!!!!!) Odległość dolnej krawędzi otworu wlotowego czerpni od poziomu terenu powinna wynosić co najmniej 2 m.

    Gość: Przemek

  • 2006-01-19

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    Dość precyzyjne pytanie, które warto jeszcze raz przeanalizować bo odpowiedź na nie nie padła. Chodziło o odległość czerpni ściennej do wyrzutni dachowej. Czy Rozporządzenie o warunkach ... to opisuje? Chyba nie do końca. Natomiast jest napisane że wyrzutnia dachowa musi być 3m od krawędzi dachu, poniżej której znajdują sie okna. jeśli więc oprócz czerpni są okna to już mamy 3m odległości. No i podstawowa sprawa: "Czerpni powietrza nie należy lokalizować w miejscach, w których istnieje niebezpieczeństwo napływu powietrza wywiewanego z wyrzutni.".
    Pozdrowienia

    Gość: julek

  • 2014-07-22

    Zapytaj o reklamę | Promowanie w portalu

    Reklama Google

  • 2006-10-18

    Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś wypowiedź do moderacji

    Re:Czerpnia ścienna

    wiec mozna czerpnie scienna usytuowac pomiedzy dwoma oknami na wysokosci 2,5m ??

    Gość: p_zack

Odpowiedz
Strona 1 z 1
 1