Gość: John
2007-06-19 00:00
Błagam o pomoc Pompy Ciepła!!!!
Witam serdecznie. Jestem studentem i jutro mam egzamin z pomp ciepła.Dostałem pytania od Prowadzącego,ze nie moge znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania.Proszę o pomoc.
Oto pytania:
1. Odwracalność i nieodwracalność przy przepływie ciepła i wykonywaniu pracy w przypadku pompy ciepła. Wpływ nieodwracalności przy przepływie ciepła i wykonywaniu pracy na  pompy ciepła.
2. Nieodwracalność w wyniku dławienia. Porównać dławienie gazu doskonałego z dławieniem, któremu poddany zostanie czynnik, którego stan przed dławieniem to dowolny stan na dolnej krzywej granicznej.
3. W obiegu Lindego występuje dławienie izentalpowe. Jak to dławienie wpływa na  pompy ciepła.
4. Jak przebiega parowanie izobaryczne czynników jednoskładnikowych i wieloskładnikowych ? ( w szczególności: co dzieje się z temperaturą? )
5. Czy "poślizg temperaturowy" jest korzystny z punktu widzenia eksploatacji pomp ciepła?
6. Podać, jaki jest zerowy poziom entalpii dla H2O (jaka przyjęta jest temperatura i jaki stan skupienia?) Co składa się na entalpię pary przegrzanej?
7. Podać, jakie w literaturze można znaleźć rodzaje tablic parowych.
8. Podać, jakie w praktyce używane są wykresy parowe.
9. Porównać SPC i APC.
Na niektóre przypuszczam jaka będzie odpowiedź,ale chce się upewnić.Przepraszam, że poniekąd zaśmicam forum,ale proszę mnie zrozumieć.
Gość: Ja
2007-06-19 00:00
Re:Błagam o pomoc Pompy Ciepła!!!!
To pytania posrednio z pomp ciepla a bardziej z termodynamiki. Sorry, wykladowca nie jestem, ksiazki z termy juz nie mam i napewno w tak krotkim terminie ci nie pomoge.
Gość: Robert
2007-06-19 00:00
Re:Błagam o pomoc Pompy Ciepła!!!!
Przecież to po prostu chłodnictwo... tylko dlaczego pytasz na tym forum. Jako student kierunku chłodniczego ..nie wiem jakiej szkoły - to Ty powininieneś nam odpowidzieć na te pytania.
Ciekawa sprawa: egzamin z pomp ciepła? A nie przypadkiem "z urządzeń sprężarkowych"?:)