SYSTEMAIR S.A. - logo

SYSTEMAIR S.A.

Systemair to jeden ze światowych liderów w branży wentylacyjnej. Główne obszary działalności grupy to Europa, Azja, Bliski Wschód, Południowa Afryka oraz Ameryka Północna.

W ostatnim roku finansowym firma osiągnęła obrót o wartości 280 mln Euro przy zatrudnieniu na poziomie 1700 osób. Od momentu powstania w 1974 roku Systemair corocznie zwiększa swój obrót zachowując jednocześnie dobrą dochodowość. W ciągu ostatnich 10 lat średni roczny wzrost sprzedaży netto wynosił ok. 16 procent.

Systemair ma trwały i znaczny udział w rynkach wschodzących w tym szczególnie w centralnej i wschodniej Europie w tym w Rosji. Urządzenia produkowane w Grupie są sprzedawane pod nazwami Systemair, FRICO, VEAB, Fantech.

- Marka Systemair reprezentuje standardowe typy urządzeń wentylacyjnych szerokiego zastosowania m.in: różnego typu wentylatory, nawiewniki, centrale wentylacyjne.
- Marka FRICO znana jest przede wszystkim z kurtyn powietrznych, nagrzewnic, promienników podczerwieni oraz grzejników.
- VEAB rozwija produkcję w branży grzewczej, produkuje m.in. aparaty grzewczo-wentylacyjne oraz osuszacze.
- Fantech to marka Systemair obecna w Ameryce Północnej. Główny zakres jej produkcji stanowią wentylatory różnego przeznaczenia w tym również kanałowe, oraz centrale wentylacyjne dla budownictwa indywidualnego.

W Polsce firma działa od 1991 roku najpierw jako Kanalflakt a od 1999 roku jako Systemair.

Główna siedziba Systemair w Polsce mieści się w Łazach pod Warszawą. Obejmujemy swoim działaniem obszar całego kraju poprzez oddziały terenowe w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni i Katowicach.

Dane adresowe:
Al. Krakowska 225
Mazowieckie
Poland

Obszar działalności firmy SYSTEMAIR S.A.:
  • Wymienniki
Producent:
  • Wymienniki -> Wymienniki ciepła
Dystrybutor:
  • Wymienniki -> Wymienniki ciepła
Hurtownia:
  • Wymienniki -> Wymienniki ciepła