PRO-VENT Systemy Wentylacyjne - logo

PRO-VENT Systemy Wentylacyjne

+48.77.4404498

Firma Pro-Vent Systemy Wentylacyjne od wielu lat specjalizuje się w produkcji central wentylacyjnych MISTRAL z wysokoefektywnym odzyskiem ciepła. W swojej ofercie posiadamy centrale o wydajnościach od 250 m3 do 6000 m3. Oferowane przez nas centrale są to urządzenia z wymiennikiem krzyżowym lub przeciwpradowym. Odzysk ciepła w centralach MISTRAL wynosi od 65% do 92%.


Centrale przeznaczone są do montażu w domach jednorodzinnych, restauracjach, hotelach, pubach, budynkach użyteczności publicznej.
Firma Pro-Vent produkuje również centrale basenowe z recurkulacją stosowane w modnych obecnie przydomowych halach basenowych, a także centrale podwieszane stosowane w biurach, urzędach itp. Sterowanie wszystkich central odbywa się za pomocą dedykowanych sterowników mikroprocesorowych.

Dla lubiących pełną kontrolę nad systemem wentylacji polecamy sterowniki w pełni programowalne. W przypadku wentylatorów EC zapewniają płynną regulację wydajności centrali z pamięcią 7 ustawień. Nasze rekuperatory maja specjalnie opracowaną funkcje rozmrożenia wymiennika ciepła z kontrolą temperatury oraz czasu opóźnienia co pozwala na dobrą pracę central nawet podczas długich mrozów.

Zależnie od wymagań inwestora centrale Mistral mogą być konfigurowane do pracy z nagrzewnicami wodnymi i elektrycznymi. Mogą też współpracować z czyjnikami CO2.
Doskonale sprawdzają się pracując w połączeniu z gruntowymi wymiennikami ciepła.

Na życzenie dostarczamy urządzenia w wykonaniu ponadstandardowym w różnych konfiguracjach .

Stosunkowo niewielka waga urządzenia, mały pobór mocy elektrycznej, cicha praca, tania eksploatacja to dodatkowe atuty.

Ponadto jesteśmy producentem wymienników gruntowych o nazwie ProVent Geo. Wymienniki te posiadają stałe w czasie właściwości grzybo i bakteriobójcze, przez co gwarantują bezpieczeństwo bakteriologiczne instalacji z ich wykorzystaniem.

Dla ceniących połączenie komfortu z ekologią i oszczędnością proponujemy kompletny system wentylacyjny Pro-Vent Geo System : centrala + płytowy wymiennik gruntowy. Całość systemu ,opracowana w firmie Pro-Vent, przemyślana i odpowiednio skonfigurowana przy dobrej instalacji, zapewnia jego niezawodne funkcjonowanie.
Pro-Vent Geo System ma zapewnić maksymalny odzysk energii, przy małych kosztach eksploatacyjnych.

Centrala Mistral PRO lub Geo ( będąca elementem systemu) zapewnia odzysk na poziomie do 92 %. Dodatkowo współpraca z wymiennikiem gruntowym, który zimą ogrzewa powietrze energią zmagazynowaną w gruncie , daje dodatkowe, wymierne korzyści.
Powietrze nawiewane do pomieszczeń , będzie ogrzane z -20 st. C do 18 st C. Zatem „domowy kocioł” będzie musiał ogrzać powietrze wentylacyjne w domu tylko o 2 st. C, a nie o 40 st. C jakby to miało miejsce bez Geo -Systemu .

Latem też zyskujemy !

Korzystając z wymiennika gruntowego Pro-Vent Geo, będziemy nawiewać do domu powietrze schłodzone ( przy upałach 32 st powietrze ochładza się do 16 – 17 st. C za GWC) co zapewni przyjemny mikroklimat podczas upałów.


Uzyskany przez firmę Pro-Vent certyfikat ISO 9001:2000 gwarantuje wysoki poziom jakości.

Dostarczamy naszym klientom pełną i rzetelną informację o parametrach naszych produktów.

Dane adresowe:
Dąbrówka Górna, Posiłkowa 4a
Krapkowice
Opolskie
Poland

Obszar działalności firmy PRO-VENT Systemy Wentylacyjne:
  • Wymienniki
Producent:
  • Wymienniki -> Rekuperatory
Dystrybutor:
  • Wymienniki -> Rekuperatory
Instalator:
  • Wymienniki -> Rekuperatory
Serwis:
  • Wymienniki -> Rekuperatory
Projektant:
  • Wymienniki -> Rekuperatory