Coldteam Sp. z o.o. - logo

Coldteam Sp. z o.o.

+48.58.6208864

Firma Coldteam Sp. z o.o. to firma techniczno-handlowa. Oferujemy pełen zakres produktów cenionych światowych producentów takich jak: Bitzer, Frascold, Tecumseh, , LuVe Contardo, Güntner, GEA, MTA, Danfoss, Henry Technologies, Herl, Carly, , Geneglace, Sinclair, Tucal i innych.

Obsługujemy producentów, instalatorów komercyjnych i przemysłowych oraz firmy serwisowe.

Jednak naszym celem nie jest wyłącznie sprzedaż urządzeń i produktów najwyższej jakości, w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Przede wszystkim zależy nam, aby były to urządzenia optymalnie i ekonomicznie oraz poprawnie dobrane do potrzeb użytkownika. Zapewniamy także pełen zakres części zamiennych do oferowanych urządzeń.
Oprócz doradztwa i dystrybucji prowadzimy oferujemy także wynajem i dzierżawę „chillerów” – agregatów wody lodowej, central klimatyzacyjnych oraz klimatyzatorów przenośnych. W ofercie posiadamy cały zakres urządzeń dostępnych od ręki z magazynu.

Zapewniamy szybkie dostawy z naszego magazynu głównego w dowolne miejsce na terenie Polski. Nasi doświadczeni pracownicy w centrali w Gdyni i oddziałach w Poznaniu i Zabrzu są do Państwa dyspozycji. Aby być bliżej naszych klientów stale rozbudowujemy sieć naszych biur regionalnych.
Partner i uczestnik programu Rzetelna firma - KRD.

Zakres oferowanych urządzeń:
Agregaty skraplające i sprężarki hermetyczne
Zespoły sprężarkowe
Agregaty skraplające i sprężarki półhermetyczne
Automatyka i armatura chłodnicza
Chillery – Agregaty wody lodowej
Chłodnice powietrza
Skraplacze powietrzne i dry coolery
Chłodnice wentylatorowe suche, ekologiczne, z chłodzeniem adiabatycznym
Wytwornice lodu łuskowego
Pompy ciekłego czynnika
Zamrażarki płytowe
Klimatyzatory
Czynniki chłodnicze
Oleje chłodnicze
Chillery „ Falling film” na czystą wodę
Skraplacze wyparne
Urządzenia grzewcze.

Dane adresowe:
Hutnicza 36
Gdynia
Pomorskie
Poland

Obszar działalności firmy Coldteam Sp. z o.o.:
  • Chłodnice -> Chłodnice
  • Armatura chłodnicza -> Odolejacze
  • Wymienniki -> Parowniki i skraplacze
  • Agregaty -> Agregaty i monobloki chłodnicze
  • Agregaty -> Agregaty skraplające
Dystrybutor:
  • Agregaty -> Agregaty wody lodowej (chillery)
Instalator:
  • Agregaty -> Agregaty wody lodowej (chillery)
Serwis:
  • Agregaty -> Agregaty wody lodowej (chillery)
Projektant:
  • Agregaty -> Agregaty wody lodowej (chillery)
Na zimę w naszej ofercie urządzeń do wynajęcia znajdziecie różnego rodzaju urządzenia grzewcze : przenośne małe i średnie nagrzewnice elektryczne, nagrzewnice gazowe i olejowe oraz większe kontenerowe kotłownie olejowe o mocy 150,300 i 600kW.
Ratujemy produkcję kluczowych elementów dla przemysłu samochodowego. Awaryjny wynajem i uruchomienie w okresie świątecznym.
Awaryjne wynajęcie chillera o mocy 45kW. Dzięki temu nasz klient - lider w produkcji złączek i kształtek metalowych do instalacji grzewczych i sanitarnych, mógł kontynuować dalszą produkcję bez zakłóceń.
I znowu ekspresowy wynajem chillera prosto z naszego magazynu. Tym razem udało się podtrzymać ciągłość produkcji w zakładzie produkującym etykiety na opakowania dla czołowych producentów kosmetyków.
Od samego początku istnienia naszej firmy za cel postawiliśmy sobie udział w projektach proekologicznych i energooszczędnych. W naszej ofercie znajdują się produkty, których zastosowanie pozwala na znaczne oszczędności energii np. zastosowanie energooszczędnych chillerów, freecoolingu, czy drycoolerów z natryskiem. Niejednokrotnie braliśmy udział w projektowaniu i realizacji projektów proekologicznych. Jednym z ostatnich takich projektów było uruchomienie oraz serwis modułu służącego do osuszania metanu w Biogazownii w północnej Polsce, na bazie chillera firmy MTA. Jest to jeden z kilku projektów tego typu, zrealizowanych przez naszą firmą w ostatnim okresie. O kolejnych napiszemy już wkrótce.
Uruchomienie dostarczonego przez nas ociekowego chillera 300kW firmy Buco, na potrzeby przemysłowego zakładu drobiarskiego. Dzięki specjalnej konstrukcji, bez problemów i żadnego zagrożenia schłodziliśmy czystą wodę o temp. +1 C. Takie chillery to idealne rozwiązanie w procesach bezpośredniego chłodzenia w przemyśle spożywczym ( mięso, warzywa i owoce ). Polecamy !!!
Udane uruchomienie trzech chillerów kompaktowych z serii TAE evo Tech w bardzo ciekawym i nietypowym zastosowaniu. Dzięki naszemu doświadczeniu mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie, dostawie i uruchomieniu systemu chłodzenia w zakładzie recyklingu opon samochodowych w procesie pirolizy. Proces jest o tyle ciekawy, że produktem końcowym jest paliwo ciężkie. To kolejny z proekologicznych projektów zrealizowanych w ostatnim czasie.
Wraz z naszym partnerem firmą ICS Cool Energy oferujemy dostawy i wynajem kompleksowych systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych jak i grzewczych.
Coldteam dostarczył dwie przemysłowe wytwornice lodu łuskowego firmy .
Nasz ostatni projekt zrealizowany dla największej sieci sklepów dyskontowych w Polsce. Na czas przebudowy chłodzonych magazynów składowych dostarczyliśmy i wynajęliśmy zastępczy system glikolowy na bazie chillera niskotemperaturowego. Chłodzony przez nas glikol -15C dostarczany jest wężami elastycznymi 4" bezpośrednio do 8-u wentylatorowych chłodnic powietrza. Montaż i uruchomienie odbyło się w ekspresowym tempie 3 dni. Przez cały okres wynajmu nasza firma pełni nadzór serwisowy.
Nasze przenośne klimatyzatory Cool Clima 6.7 to idealne rozwiązanie dodatkowego chłodzenia serwerowni w okresie letnim. Gotowe do wynajęcia z naszego magazynu. Zapraszamy.
Kolejny zestaw wynajętych urządzeń w drodze do klienta. Trochę tego jest.
Ostatni wynajem kolegów z Wielkiej Brytanii do chłodzenia linii technologicznej w browarze.
Błyskawiczna dostawa i uruchomienie kompaktowego chillera o wydajności 150kW. Agregat zapewnia chłodzenie obrabiarek mechanicznych w zakładach produkujących precyzyjne elementy systemów hydraulicznych stosowanych w lotnictwie, na czas dostawy docelowych urządzeń. Klient bardzo docenił naszą profesjonalną obsługę.
Wynajem długoterminowy urządzeń o wydajności 500kW wraz z niezbędnymi akcesoriami dla wymagającego klienta. Dwa systemy zapewnią chłodzenie linii technologicznej - produkcja wody mineralnej, na czas zwiększonego/sezonowego zapotrzebowania chłodu. Całkowity czas dostawy, montażu i uruchomienia - 48 h.
System klimatyzacji przemysłowej oraz zasilania tuneli chłodniczych w zakładzie produkującym konfekcjonowane słodycze. Kompletna instalacja zaprojektowana i zbudowana na bazie używanego chillera serii TAE firmy MTA 150kW z gwarancją oraz glikolowych klimakonwektorów kasetowych firmy Sinclair.
Długoterminowy wynajem kompletnego glikolowego systemu ( - 5C ) chłodzenia o mocy 300kW. Nasza instalacja zapewnia utrzymanie wymaganych temperatur w pomieszczeniach technologicznych w zakładach przetwórstwa mięsnego.
Zielona energia w modzie. Biogazownie rosną jak grzyby po deszczu. Braliśmy udział w dwóch nowych projektach w zakładach hodowli świń i przetwarzania odpadów z produkcji rolnej. Nasze chillery firmy MTA odpowiadają za osuszanie metanu w chłodnicach gazu. Pozyskana z jego spalania energia elektryczna zostanie wykorzystana zarówno na potrzeby własne zakładów, ale także na potrzeby okolicznych mieszkańców. Aktualnie łączna wartość pozyskiwanego prądu w ośmiu zakładach to 7 MW zielonej energii.
Długoterminowy kompletnego systemu chłodniczego o mocy 350 kW do okresowego wielkich pras hydraulicznych na czas uruchomienia docelowego układu, dla międzynarodowego koncernu z Wielkopolski. Dostarczona i pomyślnie uruchomiona w ciągu 24 godzin od momentu zamówienia.
Tym razem uruchomiliśmy zewn. moduł produkcji firmy ‪MTA ‪AQUAFREE typ ‪AVF300 o wydajności 300kW współpracujący z ‪chillerem typu ‪‎Phoenix ‪PNP250. Nasz klient - producent wody mineralnej zdecydował się na zastosowanie ‪‎freecoolingu pomimo dość niskich temp. pracy systemu 5C. Obliczone przez nas oszczędności zużycia energii sięgają 34%.
Testowy - 150 kW wraz kablami elektrycznymi i wężami elastycznymi. Dostarczony system chłodzi urządzenia w procesie zgrzewania samochodowych szyb zespolonych w zakładzie czołowego producenta z tej branży w Europie.
Sierpniowe upały wszystkim dały się mocno we znaki. Nie tylko ludziom, ale także maszynom. W najcieplejszym okresie wynajęliśmy trzy kompletne , o mocy 50 kW każdy, do obniżenia temperatury w pomieszczeniach technicznych ( sprężarkownie, kotłownie ) nowo powstałego szpitala. Zmierzona temperatura wewn. pomieszczeń przed wynajmem - ok. 50C. Wszystkie systemy elektryczne i elektroniczne były w stanie awarii, nie pozwalając na normalną pracę urządzeń, także sic.
System klimatyzacji przemysłowej oraz zasilania tuneli chłodniczych w zakładzie produkującym konfekcjonowane słodycze. Kompletna instalacja zaprojektowana i zbudowana na bazie używanego chillera serii TAE firmy MTA 150kW z gwarancją oraz glikolowych klimakonwektorów kasetowych firmy Sinclair.
Spełniając wymagania klienta dostarczyliśmy kompleksowo system chłodzenia z ‪chillerem do pracy całorocznej, firmy ‪MTA z serii ‪‎ARIES - model ‪AST551FC o wydajności 170kW wyposażonym w moduł hydrauliczny ( pompa + zbiornik ) oraz zawór 4-drogowy do regulacji przepływu cieczy chłodzonej. Niezależna sekcja freecoolingu rozpoczyna pracę kiedy temp. na zewnątrz spadnie poniżej 15C. Z naszej kalkulacji wynika, że wybór takiego rozwiązania pozwoli oszczędzić ok. 50% energii. Dodatkową zaletą jest kompaktowa budowa całego urządzenia, przez co niewielka ilość zajmowanego miejsca.
Za oknem zrobiło się mroźno. Musimy sie przyznać - to nasza wina. Przepraszamy:) Od ponad dwóch tygodni mrozimy pełną mocą do -30C. Wynajem kompletnego systemu chłodniczego na bazie kontenerowego chillera VLT 60. PS. Mamy też dobre wieści - jeżeli komuś jest za zimno, to dla równowagi w naszych magazynach, czekają w gotowości urządzenia grzewcze do wynajęcia - zapraszamy.
Zima w tym roku nas nie rozpieszcza, -10C i śnieżyca. Mimo to poszliśmy vabank - wynajęliśmy, dostarczyliśmy i uruchomiliśmy kompletny, tymczasowy system niskotemperaturowy ( medium -40C ) chłodzący silnie wybuchową substancję chemiczną w zakładach farmaceutycznych. Układ zbudowany na bazie chillera kontenerowego naszego partnera firmy #ICSCoolenergy. Czekamy co na to zima - oby nas nie przebiła.
Wynajem i uruchomienie dwóch tymczasowych instalacji lodowiskowych. Nasze systemy składają się zwykle z 2 chillerów i pompy ciepła. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczną pracę lodowiska oraz pozwala na szybkie odmrożenie tafli lodowiska po zakończeniu wynajmu.
W krótkim czasie od zamówienia, dostarczyliśmy i uruchomiliśmy kompletny system glikolowy o wydajności 300kW przy -12C do "wymrażania" czystego alkoholu w procesie produkcji dżinu. Ze
Kolejne uruchomienie używanego chillera kompaktowego TAE evo Tech 602 ( rok produkcji 2014 ) z gwarancją. Nasze urządzenie zasilać będzie system chłodzenia pomieszczeń w zakładach mięsnych.
Nasz klient - producent układów elektronicznych i telekomunikacyjnych miał problem z za wysoka temperaturą pomieszczeń produkcyjnych i zlecił nam rozwiązanie tego problemu. Dostarczyliśmy kompletny układ o mocy 150kW składający się z chillera kompaktowego TAE evo 602 i mobilnej centrali wentylacyjnej ( 20 000 m3/h ) ze zmienną wydajnością ( falownik ). Schłodzone powietrze jest rozprowadzone przy pomocy elastycznych kanałów tekstylnych.
Wynajem kompletnego systemu chłodzenia powietrza ( glikolowe chłodnice powietrza + chiller kompaktowy ) w zakładach produkujących odżywki i dania dla najmłodszych, na czas remontu i przebudowy właściwej instalacji chłodniczej.
Dostawa, wynajem i uruchomienie układu chłodzenia do -15C w zakładach spirytusowych o mocy 250kW. Dostawa zrealizowana kompleksowo włącznie z płytowym wymiennikiem pośrednim, zbiornikiem zewn., wężami elastycznymi 4" oraz napełnieniem glikolem.
Nasza firma dostarczyła, zmontowała i uruchomiła kompletny, niskotemperaturowy ( -30 st. C ) system glikolowy - na bazie 2 chillerów kompaktowych o mocy 60kW. Wynajęty układ zapewnia chłodzenie procesów technologicznych w zakładzie farmaceutycznym, spełniając wysokie, restrykcyjne wymagania klienta.
Sprzedany używany chiller MTA z serii TAE evo z gwarancją pomyślnie uruchomiony. Zapewnia chłodzenie maszyn w procesie walcowania i chromowania blach stalowych. Po aktualne informacje o dostępnych urządzenia używanych w naszej ofercie zapraszamy do naszych oddziałów
Dostawa i uruchomienie przemysłowego, kompaktowego z serii evo Tech firmy. Zamontowany będzie chłodził elektro-zgrzewarki w nowo powstałej fabryce siatkowych filtrów powietrza. Wkrótce zachodni inwestor planuje uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej oczywiście chłodzonej naszym.
Awaryjny system chłodniczy o mocy 150kW dla największego na świecie producenta ketchupu. Nasz ‎chiller‬ z serii zapewnia chłodzenie w procesie produkcji opakowań. Dostawa i uruchomienie w 24h od zamówienia.
Otrzymaliśmy zlecenie na wynajem, wykonanie i uruchomienie dwóch kompletnych, tymczasowych systemów klimatyzacyjnych. Pierwszy - Centrum dla Radia i Telewizji ŚDM - 170 stanowisk, a drugi Centrum Prasowe ŚDM - 300 stanowisk. Przy aktualnych, wysokich temperaturach na zewnątrz, kluczowe jest utrzymanie temperatury wewnątrz hal namiotowych na wymaganym poziomie. W sumie zainstalowaliśmy urządzenia o mocy ok. 300kW w układach pośrednich.